Silniční závod s hromadným startem se jel na 15,5 km dlouhém okruhu se startem i cílem v Luňanech nad Nisou. Náročná kopcovitá trať byla jako šitá pro závodníky z Karlovarska.

V závodě nejmladší kategorie mužů do 29 let na šest kol (93 km) vyhrál v čase 02:58:06 Radek Krummer, když ve spurtu o vteřinu porazil Miroslava Živného z KC Kooperativa.

V závodě čtyřicátníků na pět okruhů (77,5 km) si v čase 02:32:18 pro stříbro dojel Jan Valeš v dresu sokolovského Cyklo teamu Killi.

V početně a kvalitně obsazeném závodě padesátníků na čtyři okruhy (62,5 km) zvítězil Miroslav Kakač (Cyklosport Kern, 02:01:54) před Jiřím Boštíkem (Cyklosport Stratílek) a o bronz se poprali nakonec o vteřinu úspěšnější Ludvík Killinger ze Sokolova a o pouhou vteřinku pomalejší Karlovarák Radoslav Krummer.

Druhou zlatou na Karlovarsko dovezl Zdeněk Makoň ze Sokolova, když v čase 01:19:30 vyhrál závod veteránů nad 70 let na dva okruhy (31 km).