To bude mazec. Týden po divizním chebském derby, ve kterém slavily vítězství Františkovy Lázně nad chebským Herdem, bude v rámci futsalové divize skupiny C tuto neděli, 30. ledna od 18.00 hodin ve sportovní hale basketbalové Lokomotivy na programu pro změnu derby karlovarské. Střetnou se v něm aktuálně druzí karlovarští Draci a na hraně sestupu balancující třináctý Sausfork Otovice. „Určitě jsme v pozici favorita, ale my derby bereme jako jiné utkání, které chceme vyhrát. Navíc půjde v tomto souboji o futsalového divizního krále Karlových Varů,“ vysvětluje trenér Draků Bohumil Perka.

V prvním vzájemném utkání si připsali na své konto pětibrankovou výhru Draci, když se o jejich zásahy zasloužili Karel Tichota a Marián Kolesnáč junior. Prvně jmenovaný zamířil do branky Otovic třikrát, druhý pak dvakrát. Za Otovičáky korigovali ukazatel skóre do konečné podoby přesnými zásahy Karel Fassel a Radek Kaňok. Navíc v derby bude k vidění i souboj kanonýrů. V dresu Draků se pravděpodobně představí kanonýr Marián Geňo, který nasázel prozatím soupeřům čtyřiadvacet branek. Na druhé straně to pak bude šutér Karel Fassel, který má na svém kontě devatenáct vstřelených branek.

„Já klukům věřím, i když favoritem utkání jsou jasně Draci, kteří určitě nastoupí v nejsilnějším složení. My ale nemáme co ztratit, a můžeme jen překvapit,“ míní nový kouč na lavičce otovického Sausforku Libor Marek.

Ale i on ví, že největší nebezpečí jeho týmu hrozí ze sálovek kanonýra Draků Mariána Geňa. „I z tohohle hlediska přizpůsobíme taktiku utkání. Musíme Mariána udržet daleko od naší branky, a já věřím, že se nám to povede,“ přeje si Marek.