I. finálové utkání
HBC CSKA Karlovy Vary – SK Suchdol nad Lužnicí 2:3
Karlovarští hráči působili na začátku utkání trochu zakřiknutým dojmem, jako by čekali, co předvede soupeř, který vyřadil suverénní KOVO Praha 3:0 na zápasy. Suchdol hrál jednoduše a přímočaře – střílel a tlačil se do brány. Více práce tak měl domácí brankář Novák, který však jistými zákroky držel svůj tým. Ve chvíli, kdy se domácí začali dostávat do hry, a hráli dokonce přesilovou hru, chyboval na červené čáře poslední z karlovarských hráčů a Marek Hembera se po Hadravově souboji s Novákem radoval ze snadné branky.

CSKA poté zvýšilo aktivitu a bylo odměněno vyrovnávací brankou v úvodu druhé třetiny. Kliment vystřelil bekhendem a pohotový Martinovský dorazil míček za Šlefrova záda. Krátce nato však dostal Suchdol výhodu dvojnásobné přesilové hry a dvěma góly v rychlém sledu strhl vedení na svou stranu. Nejprve 5 vteřin před návratem domácího hráče překonal Nováka Kalát a poté se střelou od modré prosadil Schandl.

Domácí poté zabrali a zatlačili Suchdol do jeho obranné třetiny, ale jejich tlaku chyběly brankové šance. Závěrečnou část zahájili domácí v oslabení za protesty, ale hned po jeho skončení začali znovu bojovat o snížení. Suchdol však pozorně bránil, karlovarské útoky rozbíjel již ve středním pásmu a sám vyrážel do nebezpečných brejků. Snížení nakonec zařídil využitou přesilovkou Martinovský. Hráči Varů bojovali do poslední chvíle, ale kýžený vyrovnávací gól se jim vstřelit nepodařilo.
Branky: 19. Martinovský (Kliment, Bruštík), 40. Martinovský (Bruštík, Jelínek) – 13. Hembera M. (Hadrava), 25. Kalát (Hadrava), 26. Schandl (Hunal, Šlefr). Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0. Střely: 32:36. Diváků: 148. Vyloučení: 10:4. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Koskuba, Tuček.
CSKA: Novák – Lukesle, Kliment, Reiser, Hluchý, Divíšek – Maloušek, Bruštík, Martinovský, Zmeškal, Průša, Sláma, Klement, Jelínek, Formánek.
Suchdol: Šlefr – Hadač, Vacek, Látal, Schandl, Hunal, Vrbka, Laurinc – Blafka, Kalát, Krejčí P., Císař, Hembera M., Hembera P., Kubal, Krčmář, Lakatoš, Hadrava, Krejčí J., Slanina.

II. finálové utkání
HBC CSKA Karlovy Vary – SK Suchdol nad Lužnicí 2:4
Od úvodního vhazování se hrálo nahoru dolů a opět to byli hosté, kdo byl střelecky aktivnější. Suchdol mohl jít do vedení po střele Kaláta, ale Novák byl proti. Na druhé straně zachránila hosty při střele Gutta tyč. Do vedení se stejně jako v sobotu dostali hosté. Šlefr rozehrál na Kaláta, který po dlouhém běžeckém souboji s obránci CSKA překonal Nováka střelou nad vyrážečku. Krátce nato dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou sice nevyužili, ale vytvořený tlak vyústil v podobě druhé branky z hole Marka Hembery. Suchdol byl střelecky aktivnější i ve druhé třetině a domácí pouze zásluhou brankáře Nováka prohrávali pouze o dvě branky.

Snížit mohl Maloušek, který se objevil nekrytý sám před Šlefrem, ale se střelou mezi betony neuspěl. V závěru druhé třetiny dostaly oba celky možnost zahrát si v početní výhodě, ale hosté v nich pouze přidali několik zákroků Novákovi a domácí také vyslali několik střel, které však většinou zblokovali obětaví hráči Suchdolu. Do závěrečné třetiny tak domácí vstupovali s dvoubrankovým mankem. Šanci snížit přinesla další početní výhoda a tentokrát se již domácí radovali. Troška přihrál Lukeslemu, který prostřelil Šlefra. Navíc za chvíli si Divíšek narazil se Slámou a prvně jmenovaný poté zasunul míček za záda brankáře Suchdolu a vyrovnal.

CSKA poté ještě zvýšilo svou aktivitu s jednoznačným cílem strhnout vedení na svou stranu, což ale vedlo k okénkům v obraně. Jedno z nich využil Blafka, ale svou tutovku neproměnil. Dalším varováním byla šance Krčmáře, kterého vychytal Novák. Ale při přečíslení pět minut před koncem již hosté skórovali. Marek Hembera přihrál mezi kruhy Pavlu Hemberovi, který střelou mezi betony překonal domácího brankáře. Domácí si poté vzali oddychový čas a brzy zkusili hru bez brankáře.

Vzápětí však inkasovali poté, co hostující Kulík v nouzi zasáhl baseballovým úderem míček, který doletěl až do prázdné domácí branky. CSKA se i poté snažilo o snížení a pokračovalo v power- play, ale na výsledku se již nic nezměnilo. „Ani v jednom utkání se nám nepovedl vstup do zápasu a v obou utkáních jsme museli dotahovat vedení soupeře. To se nám sice podařilo, ale strhnout vedení na naši stranu již ne. Pokud chceme sérii alespoň prodloužit, tak musíme začít více střílet, vytvořit tlak na branku a zlepšit koncovku," okomentoval víkendová utkání trenér CSKA Jan Keprta.
Branky: 32. Lukesle (Troška), 34. Divíšek (Sláma) – 9. Kalát (Šlefr), 14. Hembera M. (Hembera P.), 41. Hembera P. (Hembera M.), 43. Kulík. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:2. Střely: 16:28. Diváků: 156. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra.
CSKA: Novák – Lukesle, Kliment, Reiser, Troška, Divíšek, Hluchý – Maloušek, Bruštík, Martinovský, Zmeškal, Gutt, Sláma, Klement, Jelínek, Formánek.
Suchdol: Šlefr – Hadač, Vacek, Látal, Schandl, Hunal, Vrbka, Laurinc, Apfelthaler – Kulík, Blafka, Kalát, Císař, Hembera M., Hembera P., Kubal, Krčmář, Lakatoš, Hadrava, Krejčí J.

Finálová série pokračuje na hřišti Suchdolu nad Lužnicí v sobotu 11. května od 15 hodin. Případné další utkání je na programu v neděli 12. května od 11 hodin.                                                                                     Pavel Divíšek