Do utkání nastoupili Karlovarští v prakticky úplně stejných sestavách, ale s úplně jiným elánem.

Vstup do utkání obstarali Tomáš Bíbr s Kubou Medkem a obstarali ho skvěle, když Makarovu dvojku smázli rozdílem třídy, a když Vanke s Kokšteinem stejně hladce vyhráli i druhou dvojku, vedli hosté o dva body, a na vítězství bylo zaděláno.

Domácí se pak sice trochu vzchopili a jejich první trojka po třísetové výhře snížila na 1:2, ale Vankeho trojice nezaváhala, lázeňský tým vedl opět o dva body a začala spanilá jízda.

Bláha s Babkou smetli z kurtu domácí třetí dvojku a po Babkově jasné výhře v singlu měli Karlovarští v kapse pátý bod a zaručenou přinejmenším plichtu.

Domácím pak svitla jiskřička naděje, když Makarova trojice po dvousetové výhře snížila na 2:5, ale to bylo vše, na co se zmohli.

Bíbrova trojka sice nezačala nejlépe a v úvodním setu prohrávala už 6:3, ale pak na plac přišel střídající „pan nohejbalista“ Bláha, hosté první set vyhráli 9:10 a ve druhém už domácí rezignovali.

„Samozřejmě jsme spokojeni, máme první body a mančaft zvýšené sebevědomí před domácím utkáním s Modřicemi,“ shrnul do jedné věty první pocity po výhře ve Břvích vedoucí karlovarského týmu SK Liapor Witte František Veselý. „Kluci hráli od začátku naplno a téměř bez chyb, rozhodující byla středová část zápasu, vložená dvojka a singl, kde Vláďa Babka na sto procent splnil očekávání, se kterými k nám přišel.“

Sokol Břve 2

SK Liapor Witte 6

Výsledkový servis: Makara, Březina – Bíbr, Jakub Medek 4:10, 7:10; Musil, Chytra – Vanke, Kokštein 6:10, 7:10; Makara, Březina, Chytra – Bíbr, Jakub Medek, Babka (Bláha) 7:10, 10:4, 10:7; Sachl, Musil, Kresta – Vanke, Kokštein, Kubát 7:10, 8:10; Kresta, Albrecht – Bláha, Babka 6:10, 5:10; Chytra – Babka 5:10, 8:10; Makara, Březina, Chytra – Vanke, Kokštein, Kubát 4:10, 5:10; Sachl, Musil, Kresta – Bíbr, Jakub Medek, Babka (Bláha) 9:10, 7:10. Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.