A mužstvo SK Liapor Witte si po triumfech v prvních dvou kolech extraligy zajelo pro svou první letošní porážku do Českého Brodu.
Na hřišti loňského nováčka v Českém Brodě to ze začátku pro naše barvy nevypadalo nijak tragicky. Domácí šli sice zásluhou Ešnera s Janíkem do vedení 1:0, ale Kuba Medek s Bíbrem pak ve třech setech udolali Ungermannovu dvojku a srovnali na 1:1. Bohužel to byl na dlouhou dobu poslední bodík pro Karlovy Vary.

„Domácí po nevýrazných výkonech našich sestav vyhráli obě trojice a následně i třetí dvojku a najednou jsme prohrávali 4:1. Naději na obrat jsme vkládali do singlu, kde jsme sázeli na specialistu Karla Hrona, jenže ten se po snadno vyhraném prvním setu ve druhém zranil, a přes veškerou svou vůli pokračovat musel odstoupit. Skreč dostala domácí do čtyřbodového trháku, a to bylo pro nás smrtící," líčí rozhodující okamžiky utkání v Českém Brodě vedoucí karlovarského celku Michal Kokštein.

Za stavu 5:1 se toho s výsledkem už moc nenadělá. Kuba Medek s Kokšteinem a Dvořákem sice ještě snížili na 2:5, ale domácí si svůj triumf už vzít nenechali. „V posledním, a zřejmě nejhezčím zápase dne sahala naše trojka rovněž po vítězství, když ve třetím setu vedla 7:5, ale pak velezkušený Ungermann zachytil Bláhův útok a technickým balonem snížil na 6:7, což domácí dokonale nakoplo. Vyrovnali, a když za stavu 9:9 vyšel Petřinovi parádní blok, mohli po právu slavit vítězství," komentoval Kokštein marnou snahu svého týmu zvrátit výsledek. Celkově panuje v Doubí nad výsledkem z Českého Brodu zklamání.

„Jako vedoucí mužstva musím konstatovat, že žádný z našich hráčů nepředvedl výkon, který by odpovídal našim ambicím postoupit do play-off. Za pochvalu stojí pouze Bíbr s Kubou Medkem, kteří v deblu potvrdili svou letošní ligovou neporazitelnost. Navíc jsme neztratili jenom body, ale také dalšího hráče, když na seznam zraněných přibyl k Vankemu ještě Hron," vypočítává ztráty vedoucí A mužstva SK Liapor Witte.