V úvodním kole sledgehokejové Sportmall ligy totiž na ostrovském zimáku vyprovodili šestibrankovým přídělem mužstvo Studénky.

Ta určitě nebude na debakl v poměru 6:1 v dobrém vzpomínat. Velkou zásluhu na tom měl tradičně karlovarský kapitán Jiří Berger, který zatížil konto soupeře třemi góly a jako bonus k tomu přidal jednu asistenci.

Už úvod duelu ukázal, jakým směrem se bude utkání ubírat.

Domácí, ač značně oslabeni, se zakousli do soupeře, co to šlo, a s tím přišla i úvodní branka, kterou po příhře Janka vstřelil obránce Miroslav Hrbek.

Poté předvedl kapitán Sharks Berger parádní samostatnou akci, když převzal ve středním pásmu puk od Frouse, kličkou se zbavil nejprve bránícího Sigmunda, poté i Fojtíka a z prostoru mezi kruhy zakončil přesně k levé tyči. A bylo ještě lépe.

Berger pak ve 25. minutě nechytatelnou dělovkou ze středního pásma vymetl levý horní roh branky Daniela Minstera, který se natahoval marně, a Karlovaráci tak šli do tříbrankového trháku.

O tři minutky později, než se Fojtík stihl zapojit do hry, zkompletoval zblízka svůj hattrick Jiří Berger, který svou brankou vrátil z trestné lavice i hostujícího Kudrnu.

Ve 36. minutě se chopil puku ve středním pásmu domácí Frous, který z prostoru mezi kruhy po ledě zvýšil na pětibrankový rozdíl.

Ve 41. minutě pak promluvil do utkání přesnou ranou i první útočník, když Petr Lindák před brankou tečoval prudkou střelu Jiřího Bergera.

Ve 45. minutě se dočkali alespoň čestného úspěchu i hosté, když se o to zasloužil Fojtík.

Sharks – Studénka 6:1

Branky: 8. Hrbek (Janko), 23. J. Berger (Frous), 25. J. Berger, 28. J. Berger, 36. Frous, 41. Lindák (J. Berger) – 45. Fojtík. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:1. Rozhodčí: Schopf – Mach, Chvojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 50.

Sharks: Janoušek (Mach) – J. Berger, Hrbek, Frous – Janko, Lindák, T. Berger, Forgo.

Studénka: Minster (Kopřiva) – Fojtík, L. Geier, Sigmund, Hornich – Keller, Staněk, Kudrna, Mlčák, Krajča.