Vyprávět by o tom mohli i hráči VK Karlovy Vary. Ti se totiž v tomto dvojutkání loučili s domácím prostředím. A to ve velkém stylu. Už soupeř, aktuálně druhé družstvo druholigové tabulky Česká Lípa, lákal k velkolepé podívané.

Kdo tak o víkendu dorazil do tělocvičny drahovické ´pajdy´, určitě neprohloupil. Českolipské družstvo, které odborníci povinně pasovali do role favorita, se po skončení prvního vzájemného utkání nestačilo divit.

Derniérou natěšení Karlovaráci smetli soupeře z palubovky v poměru 3:0 a postarali se tak o velké překvapení. I ve druhém utkání volejbalisté VK sahali po vítězství, ale nakonec se v rozhodujícím, pátém setu přece jen poštěstilo hráčům Lípy, kteří utkání vyhráli v poměru 3:2.

Už v prvním setu ukázali karlovarští volejbalisté soupeři svou sílu. Než se řádně na palubovce ´pajdy´ rozkoukal, prohrál první set v poměru 25:22. To ale nebylo ze strany domácího družstva vše. Volejbalovou úspěšnost si totiž přenesli i do druhého setu, který vyhráli shodně jako ten první 25:22. Až ve třetím, rozhodujícím setu se hráči České Lípy oklepali a pomalu se vraceli do zápasu. Jenže Karlovaráci, kteří odehráli jedno z nejlepších utkání, nepřipustili žádnou zápletku. Třetí set vyhráli v dramatické koncovce 26:23.

I ve druhém utkání se Karlovaráci neztratili. V prvním setu sice dlouho vedli, ale soupeř v závěru několika body v řadě nakonec otočil výsledek ve svůj prospěch a na své konto si připsal výhru 25:17. Přeplněnou halou hnáni k obratu karlovarští volejbalisté opět ovládli ve druhém setu domácí palubovku. Několik neskutečně dlouhých výměn pak bylo třešničkou na rozlučkovém dortu. Hráči VK poté otočili ukazatel skóre ve svůj prospěch, když druhý i třetí set vyhráli v poměru 25:20. Pak jako by volejbalová štěstěna karlovarské družstvo opustila.

I přes velkou bojovnost už hráči z lázeňského města na body nedosáhli, naopak soupeř toho využil k povinné výhře, když vyhrál další dva následující sety. I přesto volejbalisté VK Karlovy Vary svým výkonem určitě nezklamali, o čemž svědčí velký a zasloužený potlesk od přeplněné haly po skončení obou utkání.

Výsledky, 33. kolo: Semily – Ervěnice 3:1 (18, –20, 23,1 5); Příbram B – Mladá Boleslav 3:0 (25, 17, 20); Rakovník – Liberec 0:3 (-20, –24, –15); VK Karlovy Vary – Česká Lípa 3:0 (22, 22, 26); Praga – Plzeň 3:1 (-22, 17, 17, 19); 34. kolo: Semily – Ervěnice 2:3 (-19, 21,– 12, 23, –13); Příbram B – Mladá Boleslav 3:0 (29, 23, 11); Rakovník – Liberec 3:2 (-14, 22, 22, –16, 19); VK Karlovy Vary – Česká Lípa 2:3 (-17, 20, 20, –17, –14), Praga – Plzeň 1:3 (-24, –20, 23, –23).