Patnáctý prosinec bude pro západočeský tým první a velkou zkouškou.
V losu mistrovství se ocitli Karlovaráci ve skupině smrti, čeká na ně několikanásobný halový mistr, tým Old Boys, frakce jednoho z nejtradičnějších českých týmů, Prague Panthers, brněnští Alligators a Liberec Titans.
Hlavním cílem turnaje bude pro nově utvořený karlovarský tým získání cenných zkušeností a zkoušky „na vlastní kůži". To ostatně potvrdil svými slovy i hrající trenér Jakub Čajan.
„Na turnaj si jedeme osahat hru a vyzkoušet taktiky naostro. Nebude to lehké, ale budeme se snažit o maximální reprezentaci," říká před pražským turnajem trenér nastupující s číslem 20. Ten už si tvrdost amerického fotbalu vyzkoušel, když při studiu v Praze oblékal dres Lions.
Karlovarské publikum se může na své americké fotbalisty těšit v březnu, na kdy sjednávají Warriors přátelský zápas těsně před začátkem sezony.
„Bohužel to i z finančních důvodů nešlo udělat dříve, uspořádat domácí zápas je náročné jak ekonomicky, tak i organizačně. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli k účasti na tak náročném turnaji, jakým halové mistrovství bezesporu je. Vše je bohužel o penězích," dodal k situaci předseda klubu Václav Blahout.                                  (vko)