Důvod? Proběhne v ní celodenní mezinárodní závod v moderní gymnastice Carlsbad RG Cup, jehož sedmého ročníku se zúčastní na dvě stě gymnastek z různých koutů světa.

„Letos diváci opět uvidí klání moderních gymnastek všech věkových kategorií, od těch nejmenších až po velké, zkušené závodnice. Letos máme opět velkou nominaci domácích děvčat, takže zveme všechny příznivce tohoto krásného sportu, aby přišli gymnastky podpořit,“ vyzývá na úvod k návštěvě této již tradiční akce Jiří Herian, předseda pořádajícího sportovního klubu moderní gymnastiky TopGym Karlovy Vary.

Na letošní ročník se přihlásily závodnice z Česka, Slovenska, Německa, Nizozemska, Polska, Ruska, Lotyšska, Ukrajiny a Izraele, a dokonce i Kuvajtu.

„Závodit se bude v patnácti věkových a výkonnostních kategoriích, kde diváci uvidí ty nejmenší závodnice v sestavách bez náčiní a postupně se pak v různých kategoriích budou střídat sestavy se švihadlem, obručí, míčem, kužely a samozřejmě, pro oko diváka nejkrásnější, stuhou,“ prozradil Herian a připojil: „Závodní sestavy jednotlivců letos premiérově doplní sestavy společných skladeb, kde vždy cvičí spolu pět závodnic a choreografie s výměnami náčiní jsou opravdu divácky atraktivní.“

Jednou z doprovodných akcí Carlsbad RG Cupu bude tradičně gymnastická školička, kde si malé návštěvnice, ale i návštěvníci nebo rodiče mohou vyzkoušet své dovednosti s náčiním.

„Ve foyer arény bude na děvčata čekat Stuhová víla, která je zasvětí do tajů moderní gymnastiky. Za splněné úkoly s náčiním obdrží dokonce medaili Stuhové víly,“ láká nové zájemkyně o moderní gymnastiku Herian. Ani letos nebude v KV Areně chybět vysoká sportovní úroveň. Představí se opět skvělé české či zahraniční závodnice, které se účastní i světových soutěží. Kromě vyhlášení samostatných kategorií je na závěr vždy vyhlášeno i vítězné družstvo sestávající ze tří závodnic z jednoho klubu, které získají nejlepší umístění.

„Čtyřikrát po sobě si Karlovarský pohár odvezlo družstvo z ukrajinského Lvova a dvakrát pak závodnice z Moskvy. Bude jistě napínavé sledovat, zdali tuto nadvládu někdo jiný prolomí. Je to velká výzva zejména pro české závodnice,“ poukazoval Herian. Domácí karlovarské závodnice budou mít letos opět velkou účast. Trenérky připravují na závody celkem čtyřiadvacet gymnastek.

„Nebudou to mít vůbec snadné. Tak jak roste prestiž závodu, tak roste i kvalita konkurence. Samozřejmě že zážitkem pro děvčata bude už jenom možnost vystoupit na takové akci, ale v každé z nich je bojovnice a touhu po dobrém umístění mají všechny. Loni nám rekordních pět medailí vybojovaly Barbora Laslopová, Nelly Kozlova, Viktorie Křížová, Jolana Bendová a Klára Tamchynová. Věřím, že letos se domácím závodnicím nejen zadaří, ale usměje se na ně i trochu štěstí a opět nějaké cenné kovy vybojují,“ přeje si a věří ve velkou podporu diváků Herian.

Krása a ladnost pohybu, elegance a energie mladých závodnic, neuvěřitelné manipulace s náčiním, dramatické okamžiky rizikových prvků, strhující choreografie na hudbu – to jsou hlavní ingredience moderní gymnastiky, které oslovují vnímavé diváky bez ohledu na pohlaví, kteří hledají nejen sportovní, ale i umělecký zážitek.

„Přijďte se o kráse tohoto olympijského sportu v sobotu 15. června sami přesvědčit a nebudete litovat,“ zve závěrem všechny jménem pořadatele Jiří Herian.

7. ročník Carlsbad RG Cup

pátek 14. června

17.00 – 20.00 individuální trénink v KV Areně

19.00 19.30 registrace účastníků závodu

19.00 – 20.00 informační schůzka rozhodčích a zástupců zahraničních klubů

sobota 15. června

7.30 – 8.15 registrace účastníků závodu

7.30 – 8.55 rozcvičení na závodní ploše

8.00 – 8.45 porada rozhodčích

a zástupců zúčastněných klubů

9.00 – 19.30 závod po jednotlivých kategoriích

19.30 – 20.00 slavnostní vyhlášení výsledků

20.00 – 23.00 after party