„Omezení a opatření kvůli nákaze covid-19 způsobila v extralize hodně nejistoty,“ vrací se kanadský obr ve službách Karlovarska k přerušení základní části, během které odehrály Vary pouhá tři utkání.

Volejbalisté napříč extraligou tak vyhlíželi vytoužený návrat na palubovky. Dočkali se. Po dlouhých týdnech se mohli navrátit po uvolnění opatření na palubovky, ale s přísnými predikcemi a také povinnými testy na covid-19.

„V tuto chvíli nikdo neví, jak by vše mohlo vypadat, jak by se mohlo rozhodnout například o mistru extraligy,“ připomíná devětadvacetiletý hráč loňskou sezonu, která byla předčasně ukončena bez vyhlášení mistra.

Všechny týmy však věří, že se základní část a posléze play-off, které přinese mistra extraligy, odehrají. To ale budou muset všechny týmy ujít ještě dlouhou cestu.

O víkendu byl na programu teprve návrat na extraligové palubovky. Ten zvládli hráči Karlovarska velmi dobře. Za podpory papírových fanoušků, kteří zaplnili halu míčových sportů, Varáci porazili tým Beskyd 3:1 a i nadále si udrželi v UNIQA extralize neporazitelnost. „V této době je pro nás každý bod velmi důležitý,“ vypočítává.

Karlovarsko naskočilo v domácím prostředí v komorní atmosféře, ale s podporou svého fanklubu, který týmu předtočil oslavné a povzbuzující šoty, velmi dobře. Než se stačily Beskydy na palubovce zahřát na provozní teplotu, prohrávaly 0:1 na sety. Jenže právě hosté se rychle oklepali a druhý set urvali ve svůj prospěch, čímž vyrovnali na 1:1 na sety.

Marc Wilson (číslo 12), blokař VK ČEZ Karlovarsko.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Beskydy při podání začaly méně riskovat, čímž se více mohly soustředit na obrannou hru, a navíc prokázaly svou sílu na bloku,“ poukazuje k vyrovnání.

Další dva sety pak přetavilo ve své vítězství Karlovarsko, které tak po restartu dosáhlo na velmi cenný tříbodový zisk. „Jsme rádi, že jsme dosáhli na tři body a i nadále pokračujeme ve vítězné sérii,“ pochvaluje si čtvrtý tříbodový zisk v extralize.

Karlovarsko zlobilo Beskydy především při servisu, když během zápasu dosáhlo na patnáct es. „Servis byl vždy jednou z našich klíčových silných stránek,“ přiznává Wilson. „Máme mnoho hráčů, kteří jsou schopni správně vyhodnotit situaci na podání,“ prozrazuje.

Před sebou mají Karlovy Vary další dva náročné zápasy. První odehrají v pátek v 16 hodin na palubovce Brna, které ztrácí na Karlovarsko pouhé dva body. V pondělí pak odehrají hráči z města minerálních pramenů duel s libereckou Duklou od 17.10 hodin před televizními kamerami.

„Věřím, jestli podáme týmový výkon, že obě utkání zvládneme, i když to budou těžká utkání,“ dodává závěrem Wilson.