Sváteční atmosféru bude mít už 9. závod kadaňského Zimního běžeckého poháru, Vánoční běh Brodcemi, který je na programu na Zlatou neděli 20. prosince. Kros na 12 km startuje v 10.30 na hrázi přehrady Kadaňský stupeň.

Těsně před tím, než se rozsvítí vánoční stromečky, přijde k duhu tradiční Richardův štědrovečerní běh v Karlových Varech. Už 23. ročník závodu, který je prioritně pořádán jako „prevence proti štědrovečernímu přejedení a ztloustnutí“ pod heslem „nemusíš vítězit, ale zúčastnit se“, odstartuje u dětského hřiště na asfaltce na kraji lesa nad Tuhnicemi v 15.00 hodin.

Na svatého Štěpána, v neděli 26. prosince jsou na programu hned dva závody. V Kadani se běží Štěpánský běh na Zadním vrchu, kros na 5000 metrů se startem v 10.30 na Zadním vrchu, a ve Františkových Lázních už po sedmé Vánoční běh na 5600 metrů se startem v 10.40 v parku u Sadové kavárny.

Nový rok 2010 pak běžci Karlovarska tradičně přivítají v Doubí, kde nohejbalisté SK Liapor Witte Karlovy Vary a Triatlet pořádají už 27. Novoroční běh na Svatošské skály. Silniční běh na 7000 metrů je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie (děti do 15 let mohou startovat pouze s doprovodem dospělé osoby). Start je v 11.00 před budovou bývalého Svazarmu (dnes fa Bosch).