„Zájem o závod nás velmi těší, počítáme rovněž s tradičně hojnou účastí diváků, kteří budou určitě na koupališti Rolava, v cíli a také místy podél trasy. Kiwi muž závod je terénní závod, což znamená, že triatlonisté budou rozhodně potřebovat horská kola, protože na trekových by se docela trápili, a navíc i kvalitní krosovou obuv. Cyklistická část totiž povede především po nezpevněných cestách a běžecká část zamíří nejen do parku, ale i přes louku,“ popsal trasy Jan Drahoš z pořádajícího sportovního oddílu X-tri Karlovy Vary.

Startovní prostor bude v Karlových Varech v Rekreačním areálu Rolava, kde se budou organizátoři se sportovci setkávat v sobotu od 12 hodin. Ve 14 hodin následuje start samotného triatlonu, v němž budou soutěžit jak jednotlivci, tak libovolně složené tříčlenné štafety.

Po absolvování 500 metrů plavání bude na programu 23 kilometrů na horském kole, což závodníky zavede do druhého depa v Dalovicích. Odsud budou pokračovat během na 3 kilometry do cíle tamtéž.

„Převoz věcí z Rolavy do Dalovic samozřejmě zajistíme, druhé depo navíc bude otevřené od 12 hodin, takže si sem závodníci mohou zavézt vybavení i po vlastní ose. Po doběhu bude v cíli připravené občerstvení a od 16 hodin zahraje kapela. Nejlepší výkony oceníme prostřednictvím pohárů, ale rovněž věcných cen v podobě sportovních doplňků jako nářadí na servis kol nebo výrobky od Nutrendu,“ uvedl Jan Drahoš.

MICHAELA KRATOCHVÍLOVÁ