Tentokrát odjel Filip Klier na závody za hranice, respektive do rakouského Brucku an del Leithl. „Do Rakouska jsme dorazili již v předstihu ve čtvrtek, abychom si před soupeři udělali nějaký náskok,“ ohlédl se Filipův trenér a mechanik v jedné osobě Karel Klier. Tento tah se Otovičákůmna rakouské motokárové dráze hodně vyplatil. „Motokáru se nám podařilo hned v první den vyladit na maximální výkon, takže v pátek se nám sice snažili soupeři vyrovnat, ale náš náskok se neustále zvyšoval,“ lebedil si Klier.

V sobotu pak přišla na program dne kvalifikace. „Do té jsme nastoupili v klidu, i když bylo něco kolem dvaatřiceti stupňů, což nebylo dobré hlavně pro přehřívání vzduchem chlazeného motoru,“ odtajnil předzávodovou taktiku Klier.

Otovický nadějný jezdec však vyhrál jak kvalifikaci, tak i následně všechny tři závody, a po zásluze si odvezl zlatý vavřín. „Kvalifikaci jsme vyhráli o půl sekundy před druhým závodníkem. Poté jsme všechny tři závody, které následovaly, vyhráli ve stejné režii, stylem start–cíl, a to navíc s velkým náskokem,“ podotkl otovický kouč.

Konečné pořadí: 1. Filip Klier (CZE), 2. Simon Suchovský (SVK), 3. Jindřich Vohnout (CZE).