Jaký? Poprvé v novém ročníku totiž vystoupal na nejvyšší stupínek. Za sebou tak nechal i vedoucího závodníka kategorie Bambini Samuela Angera, který se musel spokojit pouze se stříbrnou pozicí.

„Vítězství si hodně ceníme, o to víc, že jsme dobře veděli, že se jedná o nejobtížnější trať z celé série závodů. Na Filipovi pak byla během závodu vidět malá nervozita, ale nakonec se nám to povedlo,“ bilancoval trenér Karel Klier.

Jak už bývá zvykem i v Písku čarovalo nad motokárovou dráhou nevyzpytatelné počasí. „Počasí se opět nevydařilo, ale přineslo nám štěstí,“ zamyslel se kouč. V pátek ještě nadějný jezdec KMT Kar ladil detaily na své motokáře před sobotním hlavním závodem. „Filip si příliš nevěřil. V sobotu však vybojoval první místo, a tím si hodně zvedl své sebevědomí. To se promítlo také do nedělních závodů. V prvním se mu podařilo dojet na druhém a ve druhém na prvním místě,“ liboval si Karel Klier. A aby ne. Jeho svěřenec totiž získal celkové první místo, a na své konto si připsal pětasedmdesát velmi důležitých bodů.

„Za svou bojovnost a skvělou techniku jízdy si určitě vítězství zasloužil,“ míní trenér Klier.

Dalšímu karlovarskému závodníkovi Jonáši Látkovi se bohužel nedařilo. V poslední rozjížďce v první zatáčce byl soupeřem jedoucím za ním vytlačen z dráhy a tudíž pro něho závod skončil.

To se samozřejmě podepsalo i na jeho umístění, kdy skončil ze šestnáctičlenného pelotonu na třinácté příčce.

Výsledky, 4. závod, Písek: 1. Klier (70 bodů), 2. Anger (61 bodů), 3. Korený (45 bodů), …13. Látka (14 bodů); celkové pořadí po 4. závodě: 1. Anger (276 bodů), 2. Klier (227 bodů), 3. Loskot (154 bodů), …7. Látka (75 bodů).