Spanilá jízda otovického motokáristy v rámci čtvrtého závodu seriálu Karting Cupu 2011 i nadále pokračuje. Tentokrát si talentovaný mladíček v motokáře s číslem 26 vyjel zlatý triumf na motokárovém okruhu ve Vysokém Mýtě, kde v kategorii Kadet slavil několik úspěchů. Otovická stáj KMT kart tak opět měla řádný důvod k oslavám.

„Při pátečním tréninku panovalo teplo, takže jsme se snažili nastavit podvozek, aby co nejlépe fungoval,“ načal své ohlížení trenér a hlavní mechanik otovické motokárové naděje Karel Klier.

V sobotu pak čekalo závodníky dolaďování před kvalifikací. „Jelikož konkurence byla hodně blízko našim časům, pokoušeli jsme se udělat nějakou změnu v nastavení. Nakonec jsme se rozhodli pro změnu pneumatik. Změna se promítla hned do prvního tréninku, proto jsme pneumatiky opět vyměnili, a ponechali jsme si je tak jako triumf pro kvalifikaci,“ nechal nakouknout do motokárové strategie trenér.

V kvalifikaci si Filip Klier vyjel první místo, a stejně si vedl i ve dvou rozjížďkách. V té třetí byla na programu kolize při startu, a tak se startovalo znovu.
Ve třetí jízdě si v poklidném tempu otovický motokárista dojel pro třetí příčku. V celkovém bilancování pak obsadil Filip Klier s šestašedesáti body první místo.

V celkovém hodnocení po čtyřech závodech Klier vévodí kategorii Kadet s 282 body před druhým Zdeňkem Ošťádalem, který si prozatím vyjel 208 bodů. Na třetí příčce se v průběžném pořadí drží se 185 body Jan Loskot.

Kategorie Kadet, po 4. závodě: 1. Filip Klier 282, 2. Zdeněk Ošťádal 208, 3. Jan Loskot 185, 4. Šimon Múdrý 149, 5. Erik Dvořák 113, 6. Matěj Novotný 112, 7. Ladislav Jarolím 103, 8. Jan Korych 89, 9. Lukáš Vlášek 60, 10. Vojtěch Kabátník 23, 11. Jonáš Látka 20, 12. Iva Smejkalová 13.