I když vstup měl dobrý, když v březnu načal přípravu na prestižních závodech v Itálii, kde se zúčastnil motokárového šampionátu Easy. Ze čtyřiatřiceti závodníků dojel Filip Klier na dvaadvacátém místě. „Filip jel poprvé s novou motokárou o obsahu 100 a výkonu 20,5 PS ve třídě Easy, která je v Itálii na vyšší úrovni než naše MČR. S výkonem jsem byl spokojen, protože hlavním cílem bylo seznámení s motokárou, a hlavně pak jsme nechtěli nabourat, což se povedlo," pochvaloval si trenér Filipa Karel Klier.

Pak si ale Filip Klier zlomil nohu a na prvním závodě Karting Cupu 2012, který se jel ve Vysokém Mýtě, na startovní listině v kategorii Easy100 chyběl.

Svou premiéru by si tak měl odbýt jezdec s číslem 26 o víkendu v Chebu. „Snad závody v Chebu stihneme a noha bude rozcvičená, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Nejhorší je, že se jedná o levou nohu, ta u motokáry ovládá brzdu a ta je u tohoto výkonu motoru již hodně důležitá. Když nakonec pojedeme, snad se nám bude dařit," přeje si závěrem Klier.