„Měli jsme z Příbrami respekt, protože jsme věděli, že poslední dva zápasy odehrála skvěle,“ narážel karlovarský trenér Jiří Novák na překvapivé výsledky v podání Příbrami v posledních utkáních.

Jenže karlovarský stratég ušil svému týmu na příbramské palubovce vítěznou taktiku, která se opírala především o úspěšný servis, na kterém si příbramští Kocouři polámali drápy.

„Tušili jsme, že se doma bude chtít Příbram opřít o servis, a v podstatě jsme jim tu jejich zbraň otočili v náš prospěch, neboť nám servis extrémně šel a v ten moment to bylo jednodušší,“ připomněl Novák rčení na hrubý pytel hrubá záplata.

Karlovarsko tak dosáhlo na důležitou výhru 3:0, čímž se vyhouplo zpět na první příčku v extraligové tabulce. „Jsme hrozně rádi za vítězství,“ poukázal Novák na důležitý bodový zisk na horké palubovce Příbrami.

ÚSPĚŠNÝ SERVIS

Dělový servis, to byl správný recept na snažení příbramských volejbalistů, kteří o víkendu pomýšleli na další cenný skalp, tentokrát v podání Karlovarska. Jenže realita byla zcela jiná. Karlovarsko šlo od úvodních minut za vítězstvím.

„Servis byl jedním z našich úkolů od trenéra, který jsme splnili, protože jsme z posledních dvou zápasů Příbrami věděli, že můžou být nebezpeční, potrápili nejednoho favorita,“ vracel se k předzápasové taktice týmu ze západu kapitán Varů Filip Rejlek. První set ovládli hráči z lázní díky dobře podávajícímu Rejlkovi, a když se k němu přidal i mladíček Vašina, byla z toho výhra 25:16.

„Soustředili jsme se hodně na podání, podařilo se nám Příbram odtlačit,“ poukázal karlovarský univerzál.

I druhý set se odehrál pod volejbalovou taktikou, když Varáci ničili Příbram dělovým servisem a také dobrou obrannou hrou, čímž i druhou sadu opanovali v poměru 25:16, a šli tak do vedení 2:0 na sety. „I když Příbram hrozila, museli jsme zůstat koncentrovaní až do konce, protože se tu nehraje jednoduše,“ připomněl Rejlek. Ve třetím setu však Karlovarsko nepřipustilo žádné překvapení a po výsledku 25:20 dosáhlo na třetí bod a důležité vítězství. „Atmosféra je v Příbrami vždy bouřlivá, diváci jsou skvělí, takže jsme velice rádi za tři body,“ dodal spokojeně k výhře Rejlek, který přispěl čtyřmi esy z celkových čtrnácti, která Karlovarsko soupeři nasázelo.

VK Euro Sitex Příbram – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (16:25, 16:25, 20:25). Rozhodčí: Činátl, Buchar. Diváci: 617.

VK Euro Sitex Příbram: Kuchař, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, Juračka (stř. Dlouhý, Hulpach, Trojanowicz, Rosenbaum, Mäkinen).

VK ČEZ Karlovarsko: Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, Rejlek, Wiese, libero Pfeffer (stř. Baláž).