Nastoupili do tradiční čínské disciplíny Sanda neboli čínský box. „V této disciplíně jsou povoleny všechny kickboxerské techniky v plném kontaktu, které jsou doplněny hody a strhy,“ vysvětlil trenér Václav Kolář.

V juniorech do 90 kg nastoupil Petr Goubej, držitel evropského zlata, který se probojoval do finále, kde po tvrdých boxerských výměnách a podařených hodech zvítězil a získal zlatou medaili.

Za muže do 90 kg nastoupil Michal Neudert, který si jako zápasník teprve zvyká na postoj. Probojoval se do semifinále, kde jeho soupeř byl lepší v postoji, a ani druhé kolo, kde Michal jednoznačně naházel svého soupeře, již nestačilo k výhře, prohrál a získal bronz.

Poslední zástupce klubu Johny Kolář nastoupil jako junior do kategorie muži do 65 kg. V eliminaci porazil 37letého soupeře na body a postoupil na galavečer, kde bojoval o pás českého šampióna.

Tady ho ve finále čekal trojnásobný mistr světa, několikanásobný mistr České republiky v kickboxingu, český reprezentant Miroslav Godža. Celý galavečer byl v duchu čínského tradičního umění Wushu a Johny nastoupil v rytmu bubnů do zápasu číslo tři. „Hned od začátku určoval tempo v zápase, s výškovou převahou si držel odstup a odmítl první pokusy o strhy, naopak zasazoval tvrdé kopy,“ popisuje kouč. Konec prvního kola tak získal Johny Kolář pro sebe i díky podařeným hodům mimo pódium.

„Ve druhém kole již bez respektu bodoval údery, kopy a přesnými hody nakonec ukončil zápas před časovým limitem,“ mohl se radovat trenér samurajů.

Johny Kolář tak po svém triumfu na mistrovství Evropy, kde získal tři zlaté medaile, přidal ve svých 15 letech v mužích do 65 kg pás a titul českého šampióna ve Fullcontact Sanda.

„Děkujeme městu Chodov za podporu, samozřejmě díky všem trenérům, Marcelu Klikovi, Jaroslavu Kalfářovi, Evženovi a Nikole Němcovým. Díky celému klubu za podílení se na přípravě. Právě proto jsme tam, kde jsme,“ vzkazuje Václav Kolář.