Předposlední závod této sezony Red Bull Air Race přivítal okruh v americkém Indianapolis, který patří k nejslavnějším místům světového motorsportu. Už potřetí v řadě se stal i scénou pro závod nejrychlejšího motoristického sportu této planety.
Tréninkové lety naznačovaly, že by se Petr Kopfstein mohl v Indianapolis pohybovat ve středu startovního pole. V kvalifikaci ale obsadil až 13. místo, které mu do Round of 14 přisoudilo Španěla Juana Velarda. V závodním letu pak karlovarský pilot zaostával už od startu a na Španěla ztratil více než vteřinu a půl. Čas 1:07.902 pak znamenal konečnou třináctou příčku, která je pro něho nejhorším umístěním v této sezoně.

PETR KOPFSTEIN vyšel poprvé v letošní sezoně Red Bull Air Race bodově naprázdno, skončil na 13. m

„Spokojeni rozhodně nejsme. Bohužel jsme po kvalifikaci nepřišli na to, proč naše letadlo letělo tak pomalu. Je možné, že jsem nějaké chyby udělal také já, ale náš stroj rozhodně nemá takový tah, jaký bychom si představovali. Musíme teď všechno analyzovat, udělat maximum práce na letadle a připravit se na poslední závod této sezony a hlavně na rok 2019,“ uvedl Petr bezprostředně po závodě.

Do Fort Worth poletí Team Spielberg s cílem vylepšit průběžnou třináctou pozici v pořadí šampionátu. Na dostřel jsou totiž výrazně vyšší příčky. V Texasu se bude závodit o víkendu 17. a 18. listopadu.