V basketbalové Lize U17 kadetů si připsali čtyři body za dvě vítězství. To první jim spadlo do klína bez boje, neboť v Klatovech se kvůli malému počtu domácích hráčů utkání nekonalo a Thermia zvítězila kontumačně 20:0.

Druhé vítězství ale bylo poctivě vydřené, zasloužené a také překvapivé. S českobudějovickými Tigers totiž mají kadeti Thermie neblahé zkušenosti, oba loňské zápasy s nimi totiž prohráli – v kvalifikaci o ligu v květnu i v 6. kole soutěže v listopadu. Teď se tedy dočkali vítězství:

Tigers Č. Budějovice 70
Thermia K. Vary        73

„Po více než tříhodinové cestě začali naši chlapci dost ospale a trestuhodně neproměňovali jasné šance, naštěstí domácí s poněkud oslabeným kádrem byli ještě horší a umožnili nám mírné vedení, o které jsme přišli až v poslední čtvrtině. Závěr utkání byl hotové drama, sedm vteřin před sirénou za nerozhodného stavu přišla fatální chyba naší obrany a domácí šli do dvoubodového vedení," vrací se k infarktovému zakončení zápasu karlovarský trenér Václav Sebera.

„S tím se už většinou v tak krátkém čase nedá nic dělat, ale náš kouč Jan Jindra si vyžádal oddechový čas a během něj namaloval klukům riskantní závěrečnou akci, při které vyhazující hráč přes polovinu hřiště přihrává na pivota přímo pod koš. A tuhle akci, jaká se vídá málokdy i ve vyšších soutěžích, fantasticky zakončil okamžitou střelou ze vzduchu a výskoku Honza Růžička. Šlo se tím pádem do prodloužení, které už naši kadeti nepromarnili, soustředili se na bezchybný doskok po neúspěšných střelách soupeře, a tak se mohli radovat z nečekaného vítězství.