První závod v novém roce se konal v Uherském Brodě. Tři medaile jsou úžasný výsledek SKK. Vítězství si přivezl Matyáš Bělohradský v kategorii mladších žáků. Jiří Bělohradský v kategorii žáků získal stříbro, které je velmi cenné. Zajel životní výkon, kterým porazil zatím neporažené soupeře. Michaela Lucie Hanzlíková se v katerogii mladších žaček umístila na 3. místě. A to je více než potěšující, protože Míša byla do té doby téměř vždy bramborová. „Čekala jsem na medaili a hodně se na ni těšila. Ale věděla jsem, že nesmím pro ni závodit. Jela jsem pro radost a medaile vyšla“, svěřila se Míša po výkonu.

Druhý letošní závod probíhal na pražské Nikolajce. „Mám tyto závody moc ráda. Pořadatelé jsou vstřícní, atmosféra více než pohodová a nám se tady daří”, těšila se na víkendové klání trenérka klubu Monika Škorničková. A měla pravdu. Jedno zlato a jedno stříbro v konkurenci republikových jedniček bylo obrovským překvapením a radostí pro ostrovský krasoklub.

„Štěpánka Tůmová svým stříbrem dokázala, že její pracovitost a píle jsou výborné předpoklady pro růst sportovní výkonnosti. Hodně moc zapracovala i na svém sebevědomí, které je pro předvedení závodního výkonu v krasobruslení důležité a to vše patří mezi krasobruslařskou elitu.

“Rozhodčí za mnou sami přišli a pěli chválu na naší práci, přiznali se, že při vystoupení Matyáše se nechali strhnout a tleskali, to je fantastické ocenění naší práce a já si jejich slov moc vážím,“ svěřila se trenérka klubu M. Škorničková.

Medaile na těchto závodech získali téměř všichni závodníci.