Jezdci stáje NTT Pro Cycling patřila po úvodním týdnu až 113. příčka s víc než dvouhodinovou ztrátou na vedoucího Slovince Primože Rogliče, který se do žlutého trikotu lídra oblékl v neděli po druhé pyrenejské etapě.

„Je to jedna z nejtěžších Grand Tour, kterou jedu. V prvním bloku to byla spousta kopců, hodně intenzivní závodění a u mě hledání formy. Navíc jsme přišli o Nizzola i Pozzoviva. Což je nepříjemné. Pokračujeme v šesti, ale bojujeme dál. Podmínky mají všichni stejné,“ vzkázal fanouškům přes sociální sítě Kreuziger.

Absolvuje svou desátou Tour. „Máme za sebou Pyreneje a teď jsme asi 450 kilometrů severněji u moře. V úterý a ve středu nás čekají poměrně větrné etapy. Nic klidného, což je ale na probíhající Tour normální. Každá etapa tu má svá specifika,“ vysvětloval 34letý profesionál žijící s rodinou v Plzni.

Tenista Leo Borg.
Borg mlátil a házel raketou, pak postoupil s odřenými zády

Volný den u Atlantiku prožil bez kola. „Potřeboval jsem si odpočinout. Dal jsem si dlouhý spánek, téměř devět hodin, a na kole jsem vůbec nebyl,“ zdůraznil Kreuziger. „Jen jsem dojel autem na covidové testy, výsledky budou známy v úterý. Snažíme se být disciplinovaní a zůstávat v týmových ´bublinách´. Na hotelu nosíme masky, dodržujeme hygienická pravidla a s nikým mimo tým se nestýkáme. Všichni chceme, aby Tour dojela do Paříže.“

I když není v ideální formě, je odhodlaný ještě zabojovat o nějaký výrazný výsledek.

„Když člověk nemůže, musí přidat, a já věřím, že se to po dnu volna konečně zlomí,“ zdůraznil. „Když to jde, tak se také po odpracování své role pro tým snažím šetřit energii. Věřím, že se z útlumu ještě dokážu probrat a ve druhém a třetím týdnu se v některé z etap ukážu vpředu,“ plánoval Kreuziger.

Probíhající Tour je podle něj snad ještě dramatičtější než předchozí ročníky.

„Rozhodně to není jen souboj týmů Ineos a Jumbo Visma, ale ukázal se i skvělý Slovinec Pogačar a další lidi, ať už z týmů Trek nebo Cannondale, kteří ještě neřekli poslední slovo. Tour je jednadvacet jednorázových závodů a každý z nich má svůj příběh. Ty letošní jsou hodně napínavé,“ sdělil jezdec, který na Tour de France drží pátým místem z roku 2013 české maximum v celkovém pořadí.

Petr Linhart (na archivním snímku z přípravy) byl s pěti góly proti Hranicím nejlepším střelcem Talentu.
Linhart o návratu: Bylo to takové kostrbaté