Karlovarský kulturista o sobě dal vědět na mistrovství České republiky, které bylo na programu v Areně Sparta Podvinný mlýn v Praze. Na republice se tak představili muži, ženy, páry a tradičně i masters. Kulturistického svátku se zúčastnilo 162 závodníků, kteří se utkali ve dvaceti kategoriích o mistrovské tituly.

„Mistrovství republiky se mohlo těšit z mimořádné divácké kulisy, když do hlediště dorazilo kolem osmi stovek fanoušků tohoto sportu," načal své ohlížení karlovarský Petr Lindák.

Velkou premiéru si na republice vystřihla zbrusu nová kategorie, a to pro vozíčkáře. Ta prozatím nabírá na lesku, když se premiérového závodu o mistrovský titul zúčastnili dva kulturisté, ale přesto se bylo na co koukat. Právě Petr Lindák, který se v kategorii vozíčkářů představil, sklidil společně se svým soupeřem Danielem Minsterem během svého vystoupení velký divácký ohlas, a to i ze strany pořadatelů. Nakonec bral mistrovský titul právě Minster, který hájil barvy SK PEPA centrum Opava.

„Daniel Minster je úřadující mistr Evropy, který v těchto dnech obhajuje titul na mistrovství Evropy ve španělské Santa Susanně. A i v Praze byl papírovým favoritem, což také potvrdil," poukazoval na zkušenosti soupeře Lindák, který na mistrovství hájil barvy SKP Hvězda Karlovy Vary. Pro Lindáka za asistence Miroslava Šrámka to byla první soutěžní příprava, spojená s pětiměsíční dietou a premiérovým vystoupením na soutěžních prknech.

Oba soutěžící byli mile potěšeni přízní publika i samotnou soutěží, která byla perfektně připravena i po organizační stránce, a tuto premiéru kategorie vozíčkářů si náležitě užili.

„Byla to náročná příprava, ale výsledek stál za to. Určitě se naše kategorie rozšíří, což notně zvýší konkurenci. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi v přípravě pomáhají nejvíce, mému rodinnému klubu SKP Hvězda Karlovy Vary v čele s předsedou panem M. Lazorčíkem. Dále patří velký dík klukům, bez kterých bych se nedostal ani do fitka, a to Liboru Darandikovi, Miroslavu Šrámkovi a Bohumíru Machovi, a Petru Weinlichovi a Sportstudiu Prima," dodal závěrem stříbrný medalista a vicemistr republiky.