Stejně jako v minulých letech jsou jeho součástí závody dětí. „Letos se nám podařilo pro dětský program dohodnout partnerství s Krajským úřadem Karlovarského kraje, který dal k dispozici celý svůj areál ve Dvorech a nabídl i významný finanční podíl na celé akci. Dětské závody tak proběhnou jako součást Dětského dne a Dne otevřených dveří krajského úřadu,“ prozradil novinku Petr Němec, který za karlovarské sdružení cyklistů A.M.bike no limits dětský program garantuje.

Dětská část Karlovarského AM bikemaratonu je určena dětem do 14 let. Pro předškoláky do 6 let závody organizuje karlovarské Mateřské centrum a děti budou závodit na malém okruhu v parku na dráze se speciálně pro tuhle drobotinu vytvořenými překážkami. Pro větší děti pak už jsou určeny skutečné závody se vším, co k tomu patří.

„Čeká je klasická MTB cross country na tři a půl kilometru dlouhém okruhu, sedmi až devítiletí pojedou jedno kolo, deseti až dvanáctiletí dvě a třinácti až čtrnáctiletí tři kola. Startovat budou vždy společně kluci i děvčata, ale hodnoceny budou obě kategorie samostatně,“ přibližuje program závodů Němec.

Časový harmonogram dětské akce: 12.00 – 12.50 přihlášky a prezentace (v místě konání v areálu KÚ), 13.00 start závodů, 15.00 vyhlašování výsledků. Děti na prvních třech místech v každé kategorii dostanou diplomy, medaile a věcné ceny a všechny další na památku hrneček s logem závodu.

Aby se závodů mohly zúčastnit i děti z doprovodu dospělých účastníků bikemaratonu, organizuje pro ně pořádající sdružení cyklistů A.M.bike no limits autobusovou dopravu. První autobus pojede z centra celého dění v kempu Březový háj do areálu Krajského úřadu v 11.00, další pojede z Divadelního náměstí hned po startu hlavního závodu ve 12.15 hodin. Zpátky do Březové jede bus v 16.00.

Pořadatelé nezapomněli ani na děti, které by rády z Březové do Dvorů dojely po svých. Pro ně je nachystána OPEN KADET vyjížďka v doprovodu zkušených instruktorů z řad A.M.bike no limits, která z Březového háje startuje v 10.30 hodin. Veškeré akce jsou určeny pro děti do 15 let, zúčastnit se mohou pouze děti v doprovodu rodičů nebo jiného odpovědného dospělého (trenéra, instruktora apod.).