Už v sobotu bude v Karlových Varech odstartován největší cyklistický závod pod Krušnými horami, Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny. Loni se na jeho startu prezentovalo na hlavních tratích 100 a 56 km něco přes pět stovek závodníků, a cílem jich projelo 496, letos byl tento počet překonán už týden před startem.

„Do minulé soboty, kdy byla uzávěrka elektronických přihlášek, jsme jich zaregistrovali víc než pět a půl stovky a dalších asi padesát došlo poštou,“ upřesnil počet předem přihlášených ředitel závodu Martin Přibík.

„Karlovarský AM bikemaraton získává kredit, vždyť v anketách účastníků seriálu Kolo pro život České spořitelny si loni stál ze všech závodů nejlépe,“ dodal ředitel pořádajícího karlovarského sdružení cyklistů A.M.bike no limits Daniel Danielčák.

Závodníky letos na tratích nečekají žádné převratné novinky, pojede se stejně jako loni.

„Trať je vedena převážně po lesních cestách a pěšinách v lázeňských lesích v bezprostředním okolí lázeňského města. Jsou tam úseky, kde je nutné pořádně zabrat, ale takové, které vyžadují více techniky. Myslím, že na své si přijdou jak profesionálové, tak hobby bikeři,“ přibližuje trať závodu Danielčák.

Stejné jako loni bude i místo slavnostního startu na karlovarském Divadelním náměstí a stejně jako loni budou závodníci do cíle dojíždět na fotbalovém hřišti Jiskry Březová a veškeré zázemí najdou v kempu Březový háj.

Pořadatelé tradičně mysleli i na doprovod závodníků, fanoušky cyklistiky a diváky. „Po loňské dobré zkušenosti jsme i letos připravili pro doprovod závodníků autobusy, které stejně jako loni pojedou z kempu Březový háj na start na Divadelním náměstí a po startu na Vítkovu horu, kde si budou moci vychutnat průjezd závodníků,“ slibuje Martin Přibík. „A pro ty, kdo dají před fanděním přednost aktivnímu pohybu, jsme opět připravili nesoutěžní OPEN jízdu, která se už tradičně ponese v duchu pohodové projížďky okolo tratí závodu.“

Tradiční součástí karlovarského bikemaratonu jsou závody dětí. Letos se pro ně pořadatelům podařilo dohodnout partnerství s Krajským úřadem Karlovarského kraje a závody tak proběhnou jako součást Dětského dne a Dne otevřených dveří Krajského úřadu. Pro ty nejmenší je připravilo Mateřské centrum na malém okruhu v parku a starší kluci a děvčata si to rozdají v klasické cross country na tři a půl kilometru dlouhém okruhu.

„Sedmi až devítiletí pojedou jedno kolo, deseti až dvanáctiletí dvě a třinácti až čtrnáctiletí tři kola. Startovat budou kluci i děvčata společně, ale hodnoceni budou samozřejmě zvlášť,“ upřesňuje program hlavní pořadatel dětských závodů Petr Němec.

Devátý ročník Karlovarského AM bikemaratonu se koná pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje a Magistrátu města Karlovy Vary a odstartuje v sobotu 23. srpna ve 12.00 na Divadelním náměstí v Karlových Varech.

Časový harmonogram závodu

Pořadatel akce: A.M.bike no limits Karlovy Vary
Termín konání: sobota 23. srpna 2008

Starty
11.15 – nesoutěžní OPEN jízda, odjezd z kempu Březový háj
12.00 – start hlavního závodu na 56 + 100 kmn a Divadelním náměstí v Karlových Varech

Prezentace
Pátek 22. srpna 16:00 - 23:00 a sobota 08:00 – 10:00 v kempu Březový háj v Březové

Vyhlášení výsledků
18.00 – vyhlášení vítězů MTB 56 km
18.30 – vyhlášení vítězů MTB 100 km

Doprovodný program v kempu Březový háj
15.00 – hudební produkce JK band
19.00 – tombola (slosování startovních čísel)

Časový program dětské akce
12.00 – přihlášky a prezentace (do 12.50) v areálu KÚ
13.00 – start závodů
15.00 – vyhlášení výsledků

Autobusová přeprava pro děti
Aby se závodů mohly zúčastnit i děti z doprovodu dospělých účastníků bikemaratonu, organizuje pro ně pořádající sdružení cyklistů A.M.bike no limits autobusovou dopravu. První autobus pojede z centra celého dění v kempu Březový háj do areálu Krajského úřadu v 11.00, další pojede z Divadelního náměstí hned po startu hlavního závodu ve 12.15 hodin. Zpátky do Březové jede bus z areálu KÚ v 16.00 hodin.
Pro děti, které by chtěly z Březové do Dvorů dojet po svých, je připravena OPEN KADET vyjížďka v doprovodu zkušených instruktorů z řad A.M.bike no limits, která z Březového háje startuje v 10.30 hodin (děti do 15 let pouze v doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby).

Bikemaraton hledá pořadatele a hlídky

Karlovarské sdružení cyklistů A.M.bike no limits hledá pořadatele a hlídky na trať Karlovarského AM bikemaratonu i do areálu v Březové. Kromě zážitků z míst, kam se běžně diváci nedostanou, si domů odnesou tričko s logem závodu a dvě stovky za každý odpracovaný den, samozřejmostí je také celodenní občerstvení a vstupenka na závěrečný rautík. Zájemci se mohou hlásit ještě v pátek na telefon 605 779 318.