Zatímco před sedmi lety basketbalová cesta v Karlových Varech končila, letos zde začíná. A to doslova. Hráčky mají za sebou už dvě soustředění, ale teprve na západě Čech začnou ladit basketbalovou formu. „Už se těším, až vyměníme kondičku za basketbal. Věřím, že nám to bude společně klapat a budeme se moct víc sehrát jak teď v Karlových Varech, tak i pak v Trutnově a Hradci Králové,” myslí už na několik týdnů dopředu Karolína Elhotová. Její myšlenky směřují až do Hradce Králové, kde české Lvice odehrají základní skupinu evropského šampionátu. „Pořád si to připomínám. Myslím na to každý den, jak nám to bude fungovat,” přiznává mírnou nervozitu.

To Renata Pudláková ještě podobné pocity nemá. Očekává ale, že už v pátek se dostaví: „Myslím, že tady už pocítíme, že se blíží mistrovství. Doteď jsme dělaly hlavně fyzičku a běhaly a ještě jsme pořádně nezačaly trénovat v hale. Až budeme mít první střet s fanoušky, tak si uvědomíme, že se to blíží.”

Od 26. do 28. května čeká na Lvice trojice zápasů. V pátek se utkají s Lotyšskem (17:45), v sobotu s Čínou (15:30) a v neděli se Srbskem (17:45). Karolína Elhotová může před sobotním duelem zavzpomínat na loňské léto, kdy s českým národním týmem absolvovala trip do Číny.

„Bude to něco jiného než před rokem v Číně. Z obou stran budou hodně rozdílné týmy. Byly to těžké zápasy. Číňanky jsou vysoké, mrštné a mají rychlé střely. Dokáží střílet i daleko za trojkou. Uvidíme, jak nám to bude vyhovovat,” přemítá nad zápasem s asijskými soupeřkami.

Na závěr turnaje pak čeká na Češky asi nejtěžší kalibr. Srbky budou na letošním šampionátu obhajovat zlaté medaile. „Myslím, že je lepší mít v přípravě těžší soupeře než lehčí, kteří se dají snadno porazit. Jsem ráda, že budeme hrát proti takto dobrému týmu,” kvituje Pudláková výběr soupeřek.

Program turnaje
Pátek – 26. května: Srbsko – Čína 15:30, Česká republika – Lotyšsko 17:45.
Sobota – 27. května: Česká republika – Čína 15:30, Srbsko – Lotyšsko 17:45.
Neděle – 28. května: Čína – Lotyšsko 15:30, Česká republika – Srbsko 17:45.

Martin Peterka