„Určitě o nejhezčí atletický zážitek se postaral nováček Matěj Vrba, od ledna už dorostenec, když v běhu na 800 m vystartoval v neskutečném tempu a první čtyřstovku zvládl za 58,5 vteřiny. Nakonec mu ale přece jen došly síly a chebský Kuba Veselý ho na rovince zdolal, nicméně Matějův nový osobák 2:10,99, dosažený po třech měsících tréninku, je opravdu třída,“ nešetřila chválou za statečný výkon svého svěřence trenérka Lucie Dvořáková.

Na stejné trati, na které bral Matěj Vrba stříbro, pak vybojoval zlatou medaili starší žák David Černý, když v závěru osmistovky nedal soupeřům sebemenší šanci a vyhrál v čase 2:19,50 s více než vteřinovým náskokem na Honzu Křibského z karlovarského AC Startu.

Nejúspěšnějším sběračem medailí z řad triatletů byl starší žák Milan Šochman.

„Po ne příliš povedené kouli, ve které ale i přesto vyhrál výkonem 11,80 m, vybojoval výkonem 518 cm bronzovou v dálce a výborně si vedl i na nejkratších překážkách, kde si v novém osobním rekordu 9,66 vt. doběhl pro stříbro,“ vypočítala zisky nadějného závodníka Lucie Dvořáková.

Další medaile do pokladnice Triatletu přidali starší žáci Kuba Ficenec a Štěpán Nykodym v běhu na 3000 metrů. Prvně jmenovaný bral za 11:30,37 min. stříbro, druhý za 11:38,48 min. bronz a oba si své časy zapsali jako nové osobáčky. Poslední dvě chlapecké medaile vybojovali dorostenci Michal Pospíšil, stříbrný na 400 m za 60,13 vt., a Marek Pospíšil, bronzový na 60 metrů překážek za 10,71 vt.

Děvčata tentokrát vyšla málem naprázdno, pro jedinou medaili si doběhla starší žákyně Lucka Ficenecová, bronzová na 800 m za 2:57,72 minuty. Aby těch medailí bylo opravdu jedenáct, musela pak nastoupit i sama trenérka, která výkonem 10,46 zvítězila ve vrhu koulí žen.

Kompletní výsledky oblastního mistrovství na http://online.atletika.cz/vysledky.