Populární okruh kolem vrchu Tří křížů byl sice bez sněhu, zato vydatně skrápěn deštěm. Navzdory nepřízni počasí se na něm prezentovalo přes šedesát bikerů všeho věku a obojího pohlaví.

Vrcholem celodenního mítinku, který zpestřila přímo v prostoru startu a cíle probíhající svatba (naštěstí ne někoho ze startujících!), byl odpolední závod mužů. Čekala je čtyři kola, každé o délce 6,3 km a převýšení 215 metrů.

Závod prestižní kategorie Elita vyhrál ostrovský cyklista Ladislav Fabišovský (na snímku), který právě tuhle trať považuje za ´svou´. Na rozdíl od let minulých, kdy tady vyhrával suverénně stylem start – cíl, ale musel tentokrát o triumf tvrdě bojovat. Celá tři kola ze čtyř totiž odtahal jeho klubový kolega z pražské Sparty Václav Hlaváč, kterého ´Fába´ předjel až v posledním okruhu. Rozdíl v cíli pak dělal sedm vteřinek!

V závodě ´open´ mužů do 29 let na stejné trati zvítězil Petr Götz z Rotor bike teamu a bylo to jeho druhé vítězství na letošních Bahnech – před týdnem vyhrál i na Linhartu. Druhý za ním projel cílem juniorský mistr světa v xterra terénním triatlonu z roku 2007 Martin Jiskra.