Basketbalistky karlovarské Lokomotivy zakončily první polovinu základní části ŽBL další porážkou, v devíti kolech sedmou. V tabulce jsou na předposledním, devátém místě. Na jihu Čech měly přitom famózní nástup do utkání.

BK Strakonice 75
Lokomotiva Karlovy Vary 63

Počátek zápasu, hraný v palbě Borecké se Šandorčínovou, vypadal na jasnou záležitost Západočešek. Sestava Šandorčínová, Sedláčková, Borecká, Hanušová, Větrovcová (Mc Guinnes, Allan, Zmeková, Houdková) v pohodě ještě v 11. minutě držela stav 14:30 a zdálo se být vše naprosto jasné. Jenomže druhou čtvrtinu domácí zásluhou šňůry 15 bodů vyhrály 26:9, poločas dokázaly strhnout na svou stranu a do konce zápasu vedení nepustily.

Co bylo Karlovaračkám platné, že hlavní strakonickou střelkyni Reisingerovou (dříve Gerstnerová) ubránily na 9 bodech, jestliže se nedokázaly prosadit přesnější střelbou (Borecká dvoubodová 11/4, tříbodová 6/1; Větrovcová dvoubodová 11/3) a vytvořily 26 ztrát míče. Znatelně jim chyběla opora Magerčiaková, která sice jako ve středu s Vídní byla připravena na lavičce, ale její zdravotní stav nedovoluje, aby podala plnohodnotný výkon.

Nic platných nebylo ani dvanáct doskoků Větrovcové, nejvíce v kole, když hráčky na perimetru Sedláčková, Šandorčínová a Borecká nasbíraly v koeficientu užitečnosti minusová čísla, opět společně s další spoluhráčkou Zmekovou, jediné v kole.

Na odpočinek a rozjímání o současném stavu není čas. Už ve středu se hraje další utkání, tentokrát Trocal Český pohár. V jeho třetím kole Lokomotiva nastoupí na palubovce druholigového BC Benešov. Ve stejné soutěži tam 18. ledna 2006 vyhrála 96:43 a jakýkoliv jiný výsledek než podobný tomu prvnímu by byl velkou ostudou.

Body: Hardy 16, Podskalská 12, Pospíšilová 10, Musilová, Stejskalová a Reisingerová 9, Pilátová 6, Stará 4 - Větrovcová 16, Borecká 11, Hanušová 10, Allan a Mc Guinnes 7, Sedláčková 6, Šandorčínová 4, Houdková 2. Fauly: 17:21. TH: 16/11:15/13. Trojky: 18/8:16/4. 5 chyb: 34. Šandorčínová, 39. Sedláčková. Rozhodčí: Ivor Matějek, Jiří Jedlička (oba Brno). Diváků: 300. Po čtvrtinách: 14:26, 40:35, 56:47. Nejlepší hráčka: Alena Podskalská (Strakonice).