V zápase nevalné úrovně a před tristní návštěvou udolaly překvapení ŽBL z jihu Čech.

Lokomotiva K. Vary 63
BK Strakonice 47

Do utkání šly oba celky s rozdílnými dosavadními výsledky v lize. Zatímco se Strakonice překvapivě pyšní skalpy Sparty, Trutnova i Valosunu Brno, Lokomotiva je s jedinou výhrou u dna tabulky.

V sestavě domácích už nebyla Bártová, která odjela zkusit štěstí do slovenské Rožňavy, ale v základní sestavě konečně nastoupila Šándorčínová. Ta sestava vypadala následovně – Šándorčínová, Borecká, Sedláčková, Magerčiaková, Větrovcová (Mc Guinnes, Zmeková, Houdková, Allan, Hanušová). Na straně Strakonic, vedených Marcelou Krämerovou, byly např. v základní sestavě Reisingerová (za svobodna Gerstnerová) a Pilátová, všechny ještě na začátku tohoto roku válčily v barvách Lokomotivy.

V úvodu šly domácí do vedení 4:0, hosté srovnali, ale víc divákům a hlavně lavičce zatrnulo ve 4. minutě, kdy se dlouho z palubovky nezvedala Borecká, která se zranila při obranném zákroku. Naštěstí se na hřiště po chvíli vrátila. Lokomotiva si od té doby držela minimální náskok, který v posledních sekundách první části zvýraznila trojkou Mc Guinnes (16:11).

Za dvě minuty druhé části už to bylo 20:13 a hostující trenérka si musela brát oddechový čas. Moc to nepomohlo, protože za chvíli už domácí vedly o deset, a i když do poločasu hosté trochu stáhli (33:27), v polovině třetí části už to bylo 47:33 a prakticky rozhodnuto.

V závěru si Lokomotiva vedení hlídala a úspěšně vstoupila do letošního ročníku evropských pohárů.

Nyní musí na pohár zapomenout a koncentrovat se opět na ligu, v níž v sobotu (17.30 hodin) přivítá Karu Trutnov.

Body: Sedláčková a Magerčiaková 11, Větrovcová 10, Šándorčínová 9, Hanušová 8, Mc Guinnes 7, Houdková 3, Allan a Zmeková 2 – Reisingerová 12, Podskalská a Stará 9, Pilátová 8, Pospíšilová 3, Linhartová, Kabourková a Musilová 2. Fauly: 19:19. TH: 8/8:12/8. Trojky: 6/3:19/1 (!). Rozhodčí: Martin Kučera, Jan Hošek (oba Praha). Diváků: 30 (!). Po čtvrtinách: 16:11, 33:27, 49:37. Nejlepší hráčky: Katarína Šándorčínová – Michaela Stará.

Ivo Vymětalík