Lokomotiva je v tabulce předposlední

Karlovy Vary — Sobotní porážka s Valosunem Brno (76:99) přikovala basketbalistky karlovarské Lokomotivy na předposlední místo ligové tabulky.

25.11.2008

BK Lokomotiva Karlovy VaryFoto: DENÍK/Archiv

Horší než Lokomotiva je jen nováček z Tábora. Přitom úvod zápasu nenaznačoval tak hrozivý výsledek. Trojky Borecké a Větrovcové a ještě v 7. minutě vedení byly nadějné. Ale brzy bylo po nadějích.

„Hosté hráli uvolněně. My se trápili v dovednosti, svazovala nás nervozita. Valosun má lepší tým a zaslouženě vyhrál,“ uznal trenér Jiří Bárta.

O poznání v lepší náladě byl brněnský kouč Zdeněk Hummel. „Jsme spokojeni, že jsme vyhráli, i když jsme nečekali tak vysoký rozdíl. Byli jsme o něco lepší, zahraniční hráčky splnily to co se od nich čeká,“ pochvaloval si brněnský lodivod. Na mysli měl Američanky Louden a Miller, první dala 24 bodů (plus 10 doskoků), druhá 21 (plus 12). Také se mu povedla důkladná předzápasová příprava. „Připravili jsme se na zónovou obranu, kterou jinak nehrajeme. Dokázali jsme ji soupeři přečíst a hráli nejkolektivnější basket ze všech dosavadních zápasů.“

Menší omluvou pro karlovarský výkon je zdecimovanost kádru. Vůbec nehrály Hanušová a Allan, se sebezapřením, Zmeková (výron) a bez treninku Magerčiaková a Šándorčínová. „To je pět absencí. Hrajeme s pěti zdravými hráčkami a to se projevuje na chodu a přípravě družstva. Pět na pět netrénujeme už měsíc a půl,“ postěžoval si Jiří Bárta, i když dodal, že tím výsledek neomlouvá.

V dalších zápasech 10. kola jasně přehrála Sparta nováčka z Tábora 95:62, když její rozehrávačka Katarína Hrabáková skvělým výkonem vytvořila letošní rekordní koeficient užitečnosti 47 (28 bodů, 6 doskoků, 7 asistencí, 8 získaných míčů, 9 získaných faulů). Gambrinus Brno nenechal nic náhodě a přehrál Strakonice tradičním rozdílem dvou tříd (94:36).

Obrovským překvapením ale skončil jeden z hitů 10. kola ŽBL - východočeské derby mezi Karou Trutnov a Sokolem Hradec Králové skončilo zcela nečekaným vítězstvím hostujích dívek.

Do posledního dějství vstupovaly Hradecké s 9bodovým náskokem, který ještě navýšily do 34. minuty až na 15 bodů. Domácí Kara však systematickou hrou stahovala a zvolna ukrajovala z náskoku, až se minutu před koncem po koších Hartigové a Mišurové dostala na bod rozdílu (78:79) Poslední nervózní minuta přinesla jen několik nepřesných střel na obou stranách a zoufalé fauly domácích. Výsledek zpečetila vteřinu před sirénou jednou proměněnou šestkou Klára Rosenbaumová (78:80). Utkání sledovalo 955 (!) diváků.