Během deseti dnů odehrají pět zápasů, takový zápřah přichystal los ŽBL, CEWL a Českého poháru. První bude ve čtvrtek předposlední zápas základní skupiny CEWL (Central European Women League – Středoevropské ligy) s BK Inpek UKF Nitra, v sobotu ŽBL v Praze na Spartě, v úterý Český pohár s BK Tábor, ve čtvrtek poslední zápas CEWL ve Vídni s Flying Foxes Post SV a v sobotu 20.12. ŽBL s Hradcem Králové.

Čtvrteční utkání s BK Inpek UKF Nitra (17.30 hodin v tuhnické hale) bude soubojem o prvenství v základní skupině A CEWL. Na západním Slovensku Lokomotiva prohrála 50:56. Do Inpek UKF (Univerzita Konštantína Filozofa) Nitra před sezonou přestoupila slovenská reprezentantka Andrea Oravcová, která naposledy hrála v Banské Bystrici a s ní i CEWL vyhrála, když ve finále karlovarské Lokomotivě nasázela 15 bodů, nejvíc z hráček v zápase, který skončil 67:63.

Na soupisce najdeme i jedno dost raritní jméno, Tiffani Kaffi Williams je z Trinidadu a Tobaga. Je tam i česká reprezentantka Edita Šujanová a další.

V lize je Nitra zatím třetí s osmi výhrami a pouhými třemi porážkami, naposledy vyhrála na půdě BSS Košice 60:52 (započítávalo se i do CEWL). Je také už jistým účastníkem Final Four CEWL.

Ve skupině B CEWL je také skoro jasno. Jistým vítězem je Valosun Brno (a to znamená, že Lokomotiva, když vyhraje skupinu A, nebude s ním hrát semifinále), o druhé místo se přetahují BK ´99 PU Prešov a Cassovia Košice. Rakouský Wels se soutěže odstoupil. Zbývá dohrát jediné utkání Oradea-Prešov, a pokud Slovenky vyhrají, postoupí.

Ivo Vymětalík