V prvním poločase předvedly naprosto famozní výkon a neuvěřitelným způsobem vymazaly Hradec z palubovky. Druhý poločas byl úplně obrácený a hrát se ještě déle snad by domácí prohráli.

BK Lokomotiva Karlovy Vary 92
Sokol Hradec Králové 78

První dvě minuty nenasvědčovaly nějaké bláznivině, skore utkání načaly Borecká s Větrovcovou a Věchtová košem s faulem upravila na 4:3. V té chvíli nikdo netušil, že bude svědkem pomalu historické události. Famózní výkon Lokomotivy podpořený výbornou střelbou (z pod koše 16/10, dvojková 24/14 – obě Borecká 5/5, trojková 14/7 – McGuinnes 5/4), doskoky (27 – McGuinnes 8), TH 16/15 a 2 ztracené míče. Koeficient užitečnosti měli za poločas 93 (McGuinnes 28, Borecká a Větrovcová 20) a hosté mínus tři. To vše znamenalo, že ukazatel se posunoval pouze a výhradně na domácí straně až se po dvaceti minutách zastavil na neuvěřitelném čísle 64:19. První čtvrtina 31:12, druhá 33:7. Hradecký kouč Miroslav Volejník dělal co mohl, vybíral oddechové časy, burcoval, křičel, radil, mlčel, ale nic platno, jeho tým jako by neexistoval.

Po přestávce se zase nestačili divit karlovarští diváci.

Jako by se oba celky dohodly, že se hraje pouze na jedné polovině hřiště. V první půli ji měli domácí, ve druhé Hradec. A využil toho tak, že z jasné záležitosti udělal drama, hrát se o chvíli déle, měli by domácí problém vyhrát.

I když si to nikdo nepřipouštěl, v podvědomí hráček přece jen asi bylo, že se už nic nemůže stát a vše půjde samo. Ovšem Hradec není tým, který by v takové situaci do druhé půle snad ani nenastoupil, naopak. Třetí část domácí prohráli 16:30, ale pořád byl rozdíl nadstandardní (80:49).

V poslední čtvrtině už hráčky i diváci spíše posunovali čas a zavírali oči při hezkých akcích a úspěšné střelbě Hradce. Trenér Bárta si během minuty vzal dvakrát oddechový čas, nic platno. Ale nakonec čtrnáctibodová výhra nad Hradcem je velmi dobrá a před zápasem by ji každý bral všemi deseti. I přesto dvě hráčky dosáhly ceněný double-double, McGuinnes za 19 bodů a 11 doskoků a Větrovcová (14–10).

Letošní rok tak basketbalistky zakončily úspěšně, nyní je čeká (ne)zasloužená dovolená a ke vstupu do dalšího roku se sejdou 29. prosince. Snad bude lepší než druhá polovina letošního.

Body: McGuinnes 19, Borecká 17, Větrovcová 14, Sedláčková a Magerčiaková 13, Houdková 7, Allan 5, Hanušová 4 – Steffanová 20, Nováková 12, Růžičková 11, Ovsíková a Komžíková 8, Urbanová 6, Staňková 5, Březinová a Věchtová 3, Zavázalová 2. Fauly: 21:24. TH: 27/24. Trojky: 18/8. 5 chyb: 35. Zavázalová (HK). Rozhodčí: Ilona Kittlerová (Kladno), Martin Kučera (Praha). Diváků: 189. Po čtvrtinách: 31:12, 64:19, 80:49. Nejlepší hráčky: Erica McGuinnes – Milena Steffanová.