…je totiž úplně jedno, který zvolíte, všechny totiž odpovídají tomu, co se v prvním poločase dělo při sobotním klání v karlovarské sportovní hale.

„V basketbalu se pohybuji už mnoho let, ale nic podobného jsem ještě nezažil,“ nechápal průběh prvního poločasu trenér Miroslav Volejník. Trefně popisuje server hradeckého klubu poločasový stav 64:19.

Už na konci čtvrté minuty začínalo být jasné, že se karlovarské hráčky s průběžnou poslední příčkou tabulky nechtějí smířit. Na 10:3 zvyšovala nejlepší hráčka utkání Mc Guinnes a stejná hráčka také uzavřela střelecký účet první čtvrtiny – 31:12. Necelé dvě stovky domácích příznivců si vychutnávaly i druhou desetiminutovku, v té totiž hostující hráčky rozšířily své střelecké konto pouze o 7 bodů (z toho tři z trestných hodů), ale celkem 33 inkasovaly!!! Poločasový stav 64:19!

Volejník byl na lavičce úplně bezmocný. „Nevěděl jsem co se stalo, nic nefungovalo. Obrana byla tristní, jen jsem zíral.“

V poločase se stak v hradecké šatně dala čekat bouřka, ale nebyla. „Řekli jsme, že na to musíme zapomenout. Bylo ticho, mluvili jsme v klidu, vyříkali si to,“ popsal Volejník. Pomohlo to, ve třetí desetiminutovce se hostující hráčky dostaly do hry a začaly náskok Lokomotivy postupně snižovat. Po třiceti minutách to ale stačilo jen na opticky méně ostudných 80:49.

Závěrečná čtvrtina nabídla drtivý nápor Hradce, který během osmi minut nastřílel dvacet sedm bodů a povolil domácím jen sedm. Dvě minuty před koncem tak byl náskok Lokomotivy jen 11 bodů – 87:76, Karlovy Vary ale v koncovce žádné drama nepřipustily – 92:78. „Kdyby se hrálo o něco déle, možná bychom stav dokázali otočit,“ řekl po zápase hradecký kouč.

Obrat ve druhé půli předpokládal karlovarský trenér Jiří Bárta. „Jenomže jsem počítal s větším počtem bodů a větším rozdílem. Věděl jsem, že Hradec není z těch co by to takovém poločase zabalili. Mě mrzí hlavně 16 ztrát ve druhé půli, které nebyly vynucené a pramenily z nekoncentro­vanosti. Nakonec kdyby mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme o čtrnáct, bral bych to všemi deseti.“ uvedl Bárta.

Jediným pozitivem pro Hradec Králové nepovedeného večera je pouze ta skutečnost, že v bilanci vzájemných zápasů s Lokomotivou Karlovy Vary je na tom lépe (doma výhra 76:58 a porážka 78:92), což by se po prvním poločase sobotního klání mohlo zdát jako hodně vzdálené sci-fi. Ovšem pro Lokomotivu to je zásadní, v novém roce chce útočit na vyšší tabulkové příčky a bilance s konkurentem je rozhodující.

Hráčky si nyní užívají volna a k treninku se opět sejdou až 29. prosince.

Ivo Vymětalík