Středeční důležité utkání ve Strakonicích a hlavně konečná nejvyšší porážka v historii vzájemných zápasů (86:58) může basketbalistky karlovarské Lokomotivy velmi mrzet. Šest kol před koncem nadstavbové části, skupiny A2, ŽBL totiž už na šestý Hradec ztrácí tři a na páté Strakonice čtyři body. To je moc.

„Jsem optimista, i když musím přiznat, že páté Strakonice už jsou nedostižné. Musíme ale udělat všechno pro to, aby se povedlo přeskočit Hradec. Máme to ve svých rukách a šanci musíme využít,“ burcuje trenér Jiří Bárta.

Ve Strakonicích to v úvodu nevypadalo špatně, ve 3. minutě hosté vedli 8:2, v poločase sice už prohrávali o jedenáct, ale stále byli ve hře. „Ještě v páté minutě třetí čtvrtiny je rozdíl ve skóre pouze o šest bodů ve prospěch domácích Strakonic, jenže od té doby to jde s naším družstvem s kopce, nic se nedaří, zmar nad zmar, prostě výbuch se vším a výsledná porážka 86:58, která nás může v boji o 6. příčku strašně mrzet,“ lamentuje karlovarský manažer Roman Maleček.

Kouč Jiří Bárta si jen povzdechl. „Nefungovalo nic, obrana ani útok. Nedokázali jsme si poradit s Musilovou, Reisingerovou, Starou. Nedokázali jsme si poradit se hrou jedna na jednu jak v útoku, tak obraně. Soupeř byl agresivnější a s naší měkkou hrou s tím máme problémy.“

Bárta znovu připomněl, že tvoří nový a mladý tým. „V této sezoně hrajeme jinak, nejsme ten tým, který by porážel soupeře o dvacet, třicet. Sice jsme konsolidovali herní výkon, ale pořád nás čeká hodně práce. Jenomže základní činnosti už hráčky nedoučíte.“

O zmaru Lokomotivy svědčí koeficient užitečnosti. Ten měl celý tým 27 (!), přičemž jenom Musilová a Reisingerová ze Strakonic samotné dosáhly vyššího čísla. „Byla stejná, jako když hrajeme s brněnským Gambrinusem. To musím ještě prozkoumat proč,“ dodává Bárta.

Na meditace není čas, liga běží rychlým tempem dál.

Dnes hostí Lokomotiva nováčka a poslední tým soutěže z Tábora. „Musíme hrát úplně jinak než ve Strakonicích. Hlavně nesmíme pod tíhou porážky docházet ke skepsi, ale bojovat dál. Naděje umírá poslední,“ burcuje karlovarský kouč.

Utkání 5. kola nadstavbové části, skupiny A2, ŽBL BK Lokomotiva Karlovy Vary – BK Tábor se hraje v tuhnické hale dnes od 17.30 hodin. Rozhodčími budou Václav Hanuš (Strakonice), David Heinrich (Praha), komisařem ČBF Linda Bilal (Štěchovice). Další zápasy Slovanka – Strakonice a Sparta Praha – Hradec Králové.

Ivo Vymětalík