Ve 4. kole totiž karlovarské basketbalistky vyřadily ligového nováčka z Tábora nakonec jasným rozdílem 89:69.

Vše se rozhodlo až v poslední desetiminutovce, kterou Lokomotiva vyhrála 28:16. Do té doby sice celý zápas, v „neuvěřitelné atmosféře“ haly „napěchované“ dvanácti (!) diváky, vedla, ale ne větším než desetibodovým rozdílem.

„Od začátku jsme se snažili hrát agresivně a aktivně, jenomže jsme měli okna, kdy jsme bránili naivně. Ve druhé půli jsme to zlepšili a nepouštěli je do útoku,“ říká trenér Jiří Bárta. Do zápasu zasáhlo všech deset hráček. „Všechny odvedly velmi dobrý výkon,“ dodal Bárta.

Po osmi měsících se na palubovku tuhnické haly vrátila táborská hráčka Miroslava Vodrážková. Nynější opora nováčka v utkání zaznamenala 10 bodů ze střelby 6/3 a TH 6/4 a 5 doskoků. „Poslední dobou se mi nehraje moc dobře,“ říká a dodává, že to souvisí s výkony družstva. To je v lize poslední.

Do Varů se ale Vodrážková těšila. „Hlavně na holky, až se potkáme a popovídáme si. Jinak to pro mě byl normální zápas jako každý jiný.“

Tábor nejel do Varů s myšlenkami na vítězství. „Chtěly jsme zahrát dobrý basket. Musíme se odrazit. Cílem nebylo vyhrát, ale zvednout sebevědomí,“ říká Vodrážková.

Konečný výsledek a průběh zápasu se ovšem hostům moc nepovedly. „První poločas byl z naší strany špatný. Celkově to nebylo dobré, nedá se říci, že jsme hrály dobře,“ přiznala táborská hráčka.

Pro basketbalistky Lokomotivy to byl teprve začátek náročného pětidenního cyklu. Už ve čtvrtek jely ráno do Vídně, kde večer sehrály poslední utkání základní skupiny CEWL (Central European Women League – Středoevropské ligy) s místními Flying Foxes (Létajícími Liškami). Zápas se hrál pozdě večer (po uzávěrce) a po pátečním ranním příjezdu je už v sobotu čeká poslední zápas letošního roku, ligový, s Hradcem Králové.

„Bude to tlak na zátěž, ve středu jsme proto zrušili jeden trénink, aby se hráčky připravily hlavně psychicky,“ dodal karlovarský trenér Jiří Bárta.

Ivo Vymětalík