V momentální tabulce je vynesla na sedmou příčku o skore před Slovanku, ale v konečném účtování by to bylo naopak, Lokomotiva má vzájemné zápasy horší (doma prohrála 68:74). V posledním kole základní části ŽBL (ve středu se Strakonicemi) bude útočit na šestou příčku.

V Kralupech to bylo drama, ani jeden tým se nedostal do výraznějšího vedení. Povedlo se to až tři minuty před koncem Lokomotivě, která vedla o devět. V nesmírně dramatickém závěru vítězství uhájila.

„Soupeř hrál natolik agresivně, že jsme se s tím nedokázali vypořádat. Bylo to až za hranicí faulů a rozhodčí to netrestali,“ říká trenér Jiří Bárta. Ten nikdy nehodnotí výkony sudích, ale tentokrát jej doběla rozpálila situace osm sekund před koncem, faul Větrovcové a následné šestky Nezdařilové, nedala ani jednu a výhru Lokomotiva uhájila. „Pískli faul, jakých si celý zápas nevšímali. Měli držet laťku. Mohli jednoznačně ovlivnit zápas,“ láteří kouč.

Jinak ale svůj tým tentokrát moc nechválil. „Z naší strany nepříliš hraný zápas. Byla tam spousta chyb, hlavně v obraně. Museli jsme to dohánět zvýšenou útočnou činností.“

Lokomotiva tak vyhrála počtvrté v řadě a tabulkou se sune nahoru, kdo by to čekal, když ještě před měsícem se karlovaračky přetahovaly s Táborem o poslední místo. „Naše hra se zlepšovala, tým se stmeloval. Když přijdou porážky, není to o tom, že tým nefunguje. Každá práce chce čas. Čtyři výhry v řadě je skvělý výsledek holek,“ míní karlovarský kouč.

Základní část Lokomotiva zakončí ve středu doma se Strakonicemi. Ty dvakrát porazila ve Středoevropské lize, ale v ŽBL tam prohrála (75:63). V dresu Strakonic se představí bývalá karlovaračka Petra Reisingerová a také třeba Darina Johnová, která před šesti lety odtamtud odešla do Trutnova kde, po roční přestávce v Gambrinusu Brno, hrála do konce minulého roku. „Kádr doplnili o dost zkušené hráčky jako Špirková a Johnová. Je to ambiciozní celek, který chce vítězit. Očekávám velice kvalitní souboj, který se možná divákům nebude líbit, protože to bude boj. Naší výhodou je domácí prostředí a toho chceme využít.“ doplnil Jiří Bárta.

Utkání 18. kola ŽBL BK Lokomotiva Karlovy Vary (v tabulce 7) – BK Czech Coal Aldast Strakonice (6) se hraje ve středu od 17.30 hodin v tuhnické hale. Rozhodčími budou Martin Kučera (Praha) a Marek Vondráček (Pečky), komisařem ČBF Ladislav Jirsa (Strakonice).

Další zápasy: Tábor (10) – Gambrinus Brno (2), Hradec Králové (5) – Sparta (9), USK Praha (1) – Trutnov (3), Valosun Brno (4) – Slovanka (8).

Ivo Vymětalík