I přes porážku 98:57 určitě nepropadly, uhrály dokonce lepší výsledek než před dvěma měsíci doma, to prohrály 57:106.

O osudu zápasu se rozhodlo hned v úvodu, ve 2. minutě domácí vedli 8:0 a po první čtvrtině 34:16. „Hráli jsme špatně, trochu jsme se báli,“ přiznal trenér Jiří Bárta.

Potom Lokomotiva začala dotahovat, jenomže v poločase už bylo úplně jasno (53:30). „Zjistili jsme, že se s nimi dá hrát, snížili jsme, ale hloupými ztrátami rozdíl do poločasu neudrželi,“ posteskl si Bárta. Vývoj druhého poločasu se už odvíjel od náskoku, jejž Gambrinus získal předtím.

Nejlepší střelkyní zápasu byla překvapivě Blanka Sedláčková, která dala 24 bodů, z toho 4 trojky plus 2 doskoky a 3 získané míče. „Nebylo to špatné. Pokud je alespoň jedna, která dominuje v bodáži, dá se hrát s každým. Částečně se k ní přidala Erika,“ naráží karlovarský kouč na 14 bodů, 5 doskoků, 3 asistence a 1 získaný míč Kanaďanky McGuinnes. U ní je to částečně překvapení, ale u Sedláčkové ne, ta vykazuje velké zlepšení již delší dobu. „Hraje dobře, má důvěru a umí s ní naložit. Více si může dovolit, plní pokyny a naplňuje předpoklady, které má,“ chválí kouč Blanku Sedláčkovou.

Je dobře, že Sedláčková nyní přebírá otěže v družstvu, které jinak stíhá samá pohroma. V Brně už sice nastoupilo devět hráček, jenomže z nich s minimem treninku Allan a Šándorčínová.

Větší problém je s Boreckou, která s horečkami musela zůstat úplně doma. Čas na léčení zase není, už ve středu hrají karlovarské basketbalistky další utkání CEWL (Central European Women League – Středoevropské ligy) se slovenským BSS Košice.

Pozor, utkání začíná v netradičním čase. Přesněji v 16 hodin v hale v Jízdárenské ulici.

Ivo Vymětalík