Výsledek — dvě výrazná vítězství karlovarského celku o celkem 57 bodů.

BK Sokolov 61
Thermia Karlovy Vary 88

Hosté z lázní nastupovali v pátek na sokolovské palubovce v roli favoritů, kteří na pátém místě aktuální tabulky II. ligy měli na desátý Sokolov čtyřbodový náskok, a tuhle roli nakonec splnili. Neměli to ale lehké.

„Derby se Sokolovem jsou vždycky vypjatá, a jak tyhle emoce ovlivní výkony hráčů, to se nikdy nedá dopředu odhadnout. My jsme sice od začátku vedli, ale naše hra v první půli rozhodně nebyla moc dobrá. Mančaft se jednostranně zaměřil na útok na úkor obrany a výsledkem bylo, že jsme dostali dobře deset úplně zbytečných košů,“ přiznal trenér Thermie Zdeněk Pešek.

„Obrat přišel dost paradoxně, až když u domácích nastoupil jejich kouč a bývalý extraligový hráč Zdeněk David. Protože on je opravdu dodnes extratřída, začali naši kluci hrát mnohem odpovědněji a jejich výkon ve druhé půli snad neměl chybu. Excelentně tentokrát zahráli hlavně mladí, Zolotarov, Dufek a Švarc, tihle tři dali dohromady rovných 60 bodů,“ nešetřil po utkání chválou karlovarský kouč.

Za pravdu mu dal i jeho protějšek z domácí lavičky: „Potvrdili, že v současnosti na tom jsou herně i psychicky mnohem lépe než my, působili jako kompaktní kolektiv a v podstatě nás přehráli ve všech činnostech,“ přiznal Zdeněk David.

Nejlepší střelci: Vážan 14, Šnobl 13, Gróf 11, Jan Stariat st. 8 – Zolotarov 26, Dufek 19, Švarc 15, Jiří Slavík 14.
Čtvrtiny: 16:23, 18:21, 10:19, 17:23.

Thermia Karlovy Vary 97
BK Sokolov 67

Nedělní odveta přilákala do stísněných prostor dvorské tělocvičny neobvykle početné hejno fanoušků, kteří viděli dramatický a pohledný druholigový basketbal. Domácí začali lépe, na konci 3. minuty vedli 10:2 a čtvrtinu vyhráli o 9 bodů, ale ve druhé polovině druhé čtvrtiny na ně padla menší krize, hosté se minutu před poločasem dotáhli na rozdíl bodu (39:38) a o půli svítilo na ukazateli pro ně přijatelných 42:39.

Druhá půle už se ale hrála téměř výhradně podle domácích not, třetí čtvrtku vyhráli Karlovarští o osm bodů a ve čtvrté začal tanec. Hosté totiž nastoupili omylem v šesti a bezpečně proměněné dva technické hody je rozhodily natolik, že se poprvé trefili až po více než dvou minutách, a to už snižovali na 74:52! V závěru měli domácí na dosah stovku a připravilo je o ni snad jen to, že ji tolik chtěli.

„Potěšili mě kluci, je to bezvadná parta, která má budoucnost ještě před sebou, a jsem moc rád, že je mohu trénovat,“ svěřil se po zápase dojatý trenér Pešek.

Nejlepší střelci: Jiří Slavík 30, Zolotarov 23, Horej, Myšička a Dufek po 11 - Jan Stariat st. 17, Halada 14, Šnobl 11.
Čtvrtiny: 26:17, 16:22, 19:11, 36:17.