Do Dvorů přijely dva týmy z první čtyřky druholigové tabulky a čekal se dobrý basketbal. Domácí měli co oplácet, vždyť v Domažlicích po dobrém výkonu prohráli o osm a v Rokycanech jen o tři body. Skutečnost ale předčila všechna očekávání a i ty nejbujnější fantazie.

Thermia Karlovy Vary 114
Jiskra Domažlice 82

„Hosté začali až neskutečně tvrdě, využívali slabých sudí a svoji marnost projevovali nesportovními unfér zákroky, které vyvrcholily rozbitím hlavy Michaela Totha. Nechali toho, až když jsme vedli ve 35. minutě o víc než 20 bodů. Pak teprve začali hrát basket, ale nastartovanou Thermii už by nedokázalo zastavit nic. Kluci hráli jak z partesu, Michael přinesl do týmu klid, ostatní mu ve všech směrech sekundovali, čekali na jeho nahrávky a také většinu využívali. Takovou porážku, jako u nás, ještě Domažlice, aktuálně druhý tým tabulky, nezažil. Jejich trenér se s tím nedokázal smířit, ani mi po zápase nepřišel podat ruku,“ neskrýval nadšení nad vystoupením svých svěřenců karlovarský trenér Zdeněk Pešek.

Výkon Totha 33 bodů, 14 asistencí a 11 doskočených míčů, mohl být výrazně lepší, ale po zranění a ošetření musel celou čtvrtinu sedět. „V té době tým nad vodou skvěle drželi Jirka Slavík a Michal Rolinek,“ dodal Pešek.

Body Thermie Karlovy Vary: Toth 33 (5x3), Jiří Slavík 28, Rolinek 19, Zolotarov 12 (2x3), Švarc 8, Rosťa Slavík a Pešek po 4, Slabý, Jindra a Hála po 2; za hosty nejlépe Blacký 22 (2x3), Bauer 17 a Južinec 13. Čtvrtiny: 31:31, 31:20, 26:15, 26:16.

Thermia Karlovy Vary 121
SKB Rokycany 80

Hosté přijeli posíleni o dvě vysoká křídla z Vyšehradu a Plzeňáka Čechmana, a podle všeho si přijeli pro vítězství. „Věděli, že u nás je nějaký Amík, ale podle jejich kapitána před zápasem ´ani to není černoch, a takovej malej – s tím si poradíme´. A Michael, jako by jim rozuměl, je za to trestal z každé možné pozice. Když viděl lépe postaveného spoluhráče, rozdával balony do takových tutovek, že prostě nešlo nedat. Hosté zkusili všechno, osobku, zónu i press, ale vše marně. Ano, vyrobili jsme i pár chyb, ale naše úspěšnost byla famózní,“ rozplýval se karlovarský kouč.

Na rekordní výhře Thermie se Toth samotný podílel neuvěřitelným počtem 41 bodů, z toho 21 ze sedmi trojek, připsal si opět 14 asistencí a k tomu i 13 doskoků a čtyři zisky.

„To je opravdu famózní výkon, kterým trochu zastínil i skvělého Jirku Slavíka, jenž po počátečním výpadku zahrál krásný mač a dal 21 bodů. Výborně se po nemoci předvedl Jirka Dufek a stejně jako v sobotu musím vyzdvihnout obrannou hru pivotů, hlavně Rosti Slavíka a Petra Slabého,“ uzavřel svoje ohlédnutí za víkendovými zápasy Zdeněk Pešek.

Body Thermie Karlovy Vary: Toth 41 (7x3), Jiří Slavík 21 (1x3), Dufek 19 (2x3), Rolinek 9, Pešek 9 (1x3), Hála 8, Zolotarov a Jindra po 5 (a každý 1x1), Rosťa Slavík 4; za hosty nejlépe Suchý 16 a Skokánek 15 (oba z Vyšehradu). Čtvrtiny: 39:27, 25:17, 23:16, 34 :20.