Soupeř karlovarských basketbalistek: Flying Foxes Post SV Wien – černo-žluté Létající lišky – jsou poslední dva rakouští mistři a vedou i aktuální tabulku AWBL. Naproti tomu Lokomotiva v ŽBL silně tápe, prožívá nejhorší vstup do sezony a v sobotu ostudně prohrála doma se Slovankou.

Létající lišky v 6. kole AWBL hrály v neděli se 3. Herzogenburgem a jednoznačně vyhrály 85:64, druhý v tabulce je Wels, s nímž hrála Lokomotiva v minulém ročníku CEWL (dvakrát jej porazila).

Ve vídeňském týmu jsou kromě Rakušanek ještě Američanky, Adrianne Ross se smlouvou z WNBA (v předposledním ligovém zápase s Grazem 130:64 dala neuvěřitelných 51 bodů), Christa Ricketts a Kyle DeHaven, Slovenky Romana Vyňuchalová a Beata Renertová, která je zároveň asistentkou trenéra, Ruska Olga Solnyshkina a Maďarka Krisztina Radnoty. Trenérem je další Maďar Laszlo Sterbenz.

Před týdnem porazily doma BSS Košice 80:73 (Ricketts 26, Vyňuchalová 15, Remler a Ross 14…). Druhý zápas skupiny A Nitra-Strakonice byl odložen na 18. listopad, Lokomotiva měla volno. Ve skupině B Prešov – Oradea (Rumunsko) 78:76 a Wels (Rakousko) – Cassovia Košice 61:67.

Pro Lokomotivu je to zároveň po mizerných ligových výkonech zápas o sebevědomí a v tomto ohledu CEWL funguje spolehlivě. Doufejme, že to tak bude i nyní. Utkání pátého kola CEWL BK Lokomotiva Karlovy Vary – Flying Foxes Post SV Wien se hraje v tuhnické hale v Jízdárenské ulici už dnes, a to 17.30 hodin.

Ivo Vymětalík