BK Lokomotiva K. Vary 78
BK Tábor 69

Důležitost utkání se projevila od začátku, oba celky byly viditelně nervózní, ale naštěstí to rychleji spadlo z domácích.

Lokomotiva v sestavě Sedláčková, McGuinnes, Borecká, Magerčiaková, Větrovcová (Šándorčínová, Hanušová, Houdková, Allan, Zmeková) začala jednou šestkou a košem Větrovcové, a když přidala Magerčiaková trojku, začala si budovat rozhodující náskok. Navíc už v 8. minutě měla jedna z klíčových táborských hráček Vodrážková na kontě tři fauly. Té se kvůli tomu v dalším průběhu vůbec nedařilo a ve své kůži nebyla ani Američanka Swailes.

Nejlepší hráčkou hostí tak byla nejstarší na palubovce Petra Mlejnková, která v neděli oslavila pětatřicáté (!) narozeniny. Ani ona ovšem nezabránila soustavnému zvyšování náskoku Lokomotivy.

V 16. minutě byl po trojce Větrovcové dokonce dvaadvacetibodový (34:12). V poločase stále příjemných 42:25. Pod to se nejvíc podepsala Sedláčková, která jednoznačně řídila dění v první půli. Po změně stran Tábor zlepšil obranu a začal se více prosazovat. Tím se náskok tenčil, ale ustálil se na desetibodovém rozdílu. Ten byl ještě sedm minut před koncem, ale za další tři minuty to začínalo být kritické, hosté stáhli až na pět, a dvě minuty třináct sekund před klaksonem dokonce na 70:67.

Schylovalo se k dramatu, ale právě zmíněné Vodrážková se Swailes nestíhaly, a tak musely faulovat a toho úspěšnými šestkami využily Větrovcová a Hanušová. V závěru už domácí držely důležitou výhru a zaslouženě si vychutnaly ovace slušně zaplněné haly. Je to ovšem jen první krok, k udržení prvoligové soutěže je třeba vyhrát ještě dva zápasy.

Body: Sedláčková 19, Větrovcová 16, Hanušová 11, Magerčiaková 9, Allan 6, McGuinnes, Zmeková a Šándorčínová 4, Houdková 3, Borecká 2 – Kuthanová 17, Vorlová 14, Mlejnková 10, Swailes 9, Kotlanová 8, Nováková 7, Nečásková a Vodrážková 2. Fauly: 20:23. TH: 21/16:22/16. Trojky: 16/6:5/3. 5 chyb: 36. Sedláčková. Rozhodčí: Martin Kučera, Jan Hošek (oba Praha). Diváků: 200. Po čtvrtinách: 18:8, 42:25, 59:49. Nejlepší hráčky: Blanka Sedláčková – Tereza Vorlová.

Ivo Vymětalík