V sobotu hrají v 15. kole ŽBL v Trutnově. Od zmíněného zápasu s Hradcem až do pondělí měly basketbalistky volno, které ještě protáhly o Nový rok. Trénovalo se v pondělí, úterý, ve středu dopoledne a potom až v pátek. Aspoň těch pár dní bylo nutných.

„Po Vánocích to bylo důležité. Po sedmidenním půstu bylo třeba aktivovat svalovou hmotu, nedělalo se nic speciálního, jen aby měly v ruce míč a běhaly,“ popisuje tréninkovou náplň trenér Jiří Bárta.

Ze svátků se vrátily všechny hráčky v pořádku, ve Varech je i Kanaďanka Lani Gibbons, která ale ligu hrát nemůže, protože smí nastupovat jen dvě hráčky ze zemí mimo Evropskou unii. Dres Lokomotivy přitom oblékají už její krajanky Erica McGuinnes a Erin Allan. „Dohodli jsme se, že tady ještě měsíc zůstane a pomůže nám ve Final Four CEWL,“ vysvětluje manažer klubu Roman Maleček.

Finálový turnaj čtyř nejlepších CEWL (Central European Women League – Středoevropské ligy) pořádá právě karlovarský klub 31. ledna a 1. února.

Do té doby ale musí karlovarské basketbalistky zabrat v domácí nejvyšší soutěži, tam jsou předposlední, jen o bod před nováčkem z Tábora. Ten se také jako první ve Varech v novém roce představí (ve středu 7. ledna) a podle Malečka by měl odstartovat spanilou jízdu. „Uhrát něco v Trutnově, potom porazit Tábor, vyhrát na Slovance a zdolat Strakonice. V tabulce bychom měli poskočit,“ plánuje.

První na řadě je Trutnov, bohužel ve svém prostředí. To je velmi důležité, protože tamní diváci chodí v neuvěřitelném počtu a jsou šestým až sedmým hráčem Kary. „Doma jsou silné, bude to těžké. Velká síla je pro ně domácí prostředí,“ ví karlovarský kouč Jiří Bárta. Také Lokomotiva v Trutnově z devíti pokusů ani jednou nevyhrála a daří se to jen málokomu. Naposledy 25. října vyhrála Kara i v Tuhnicích 79:60.

„Musíme eliminovat jejich nátlakovou hru a hlídat si okamžitý přechod do rychlého protiútoku. Pokud je udržíme při hře pět na pět, je určitá šance. Určitě tam nejedeme jen si zahrát, ale budeme chtít podat dobrý výkon, abychom se za něj nemuseli stydět,“ dodává Jiří Bárta.

Utkání 15. kola ŽBL Kara Trutnov (v tabulce 4) – BK Lokomotiva Karlovy Vary (9) se hraje v sobotu od 17.30. Rozhodčími budou Tomáš Holubek a Renata Kašparová (oba Ostrava). Ostatní zápasy 15. kola ŽBL: Sparta (8) - Slovanka (7), Gambrinus Brno (2) - Valosun Brno (3), Strakonice (5) - USK Praha (1), Tábor (10) - Hr. Králové (6).

Ivo Vymětalík