Ve středu karlovarské basketbalistky prohrály v Kralupech se Slovankou a čtyři kola před koncem dlouhodobé části jsou už na předposledním místě tabulky. Pokud by to tak zůstalo čekalo by je místo play off pouze play out s Táborem a holou ligovou existenci.

Basket Slovanka 71
BK Lokomotiva Karlovy Vary 67

Lokomotiva v sestavě Sedláčková, McGuinnes, Borecká, Magerčiaková, Větrovcová (Hanušová, Zmeková, Šándorčínová, Houdková, Allan) vykročila za nadějí slušně, vední si držela tři čtvrtiny zápasu. První koš dala už po 13 sekundách Magerčiaková a hosté dvě minuty před koncem první čtvrtiny vedli už 9:16. V první přestávce to bylo nadějných 14:18, to zvýraznila po 13 sekundách druhé části trojkou Sedláčková. Lokomotiva stále držela vedení, ale ne víc než devítibodové (24:33 v 18. minutě). V poločase to stále vypadalo dobře, i když jen o čtyři (35:39).

Po změně stran se rozpoutal velký boj, až po třech a půl minutách dala první koš domácí Filařová, ale hned trojkou odpověděla McGuinnes. Slovanka se poprvé do bodové shody dostala ve 27, když po koši Nezdařilové bylo 42:42. Hned ovšem Borecká a trojkou Magerčiaková vrátily náskok Lokomotivě. Po třech čtvrtinách tak svítilo na ukazateli 44:49 a vše měla rozsoudit poslední část.

Bohužel rozsoudila. Slovanka výrazně zlepšila hru v obraně a díky výbornému střeleckému výkonu Rákosníkové se jí podařilo otočit.

Jak k tomu došlo? První tři minuty a dvacet sekund domácí vyhráli 10:4 a to byl zlom. Lokomotiva sice ještě dokázala dvakrát vyrovnat, ale od 36. minuty už jen marně dotahovala i když se třikrát dostala na rozdíl jediného bodu. Ještě 16 sekund před závěrečnou sirénou to bylo 68:67, ale v té chvíli po faulu na Rákosníkovou dala Nezdařilová dvě šestky, za další čtyři sekundy faulovala Borecká právě Rákosníkovou a ta i když proměnila jen jednou, stanovila konečný výsledek.

To tedy znamená, že karlovarské basketbalistky se už musí více soustředit na boj o udržení, resp. na to aby nebyly jeho aktéry. V praxi to znamená jediné, v sobotu zdolat Spartu a udržet ji pod sebou. To ale žádná procházka nebude, Sparta je nyní ve velké pohodě, vyhrála posledních pět zápasů v řadě a výrazně přehrála Hradec Králové i Strakonice. Nový trenér Tibor Jány (na podzim vedl Prešov) dělá divy.

Body: Rákosníková 17, Pospíšilová a Monaenka 11, Šípová 10, Nezdařilová 8, Filařová a Holubová 7. – Magerčiaková 16, Hanušová 11, Větrovcová a Mc Guinnes 10, Sedláčková 9, Borecká 6, Šandorčínová 5. Fauly: 16:19. TH: 13/9:15/8. Trojky: 18/6:15/9. 5 chyb: 34. Šándorčínová, 40. Sedláčková. Rozhodčí: Petr Hruša, Zdeněk Hartig (oba Hradec Králové). Diváků: 127. Po čtvrtinách: 14:18, 35:39, 44:49. Nejlepší hráčka: Pavla Rákosníková.

Ivo Vymětalík