V lize je to mizérie, ze šesti kol jediná výhra, ale CEWL (Central European Women League – Středoevropská liga), zdá se, basketbalistkám karlovarské Lokomotivy svědčí. Už loni v ní došly až do finále a současný ročník rozjely opět ve velkém stylu.

Po očekávané domácí výhře nad Strakonicemi (63:47) si vyšláply i na čtvrtý celek slovenské ligy, a to na jeho palubovce. Ve středu pozdě večer hrály druhý zápas slovenského turné v Nitře.

BSS Košice 59
Lokomotiva Karlovy Vary 60

Hosté vstoupili do zápasu bez bázně a po první části vedli o devět bodů (13:22). Jenomže druhou čtvrtinu prohráli 11:21, a rázem v poločase prohrávali (34:33). Třetí část byla naprosto vyrovnaná, po ní byl stav 49:48. Až dramatický závěr rozsoudil oba soupeře a Lokomotivě přinesl velmi cenné vítězství. Na něm se nejvíce podílela nejlepší střelkyně zápasu Lenka Větrovcová, která dala úctyhodných patnáct bodů. Té sekundovala Blanka Sedláčková s jedenácti body.

Na košické straně byla z tohoto pohledu nejlepší Kanaďanka Chelsea Aubry s třinácti body. Dále se činily už právoplatné Slovenky Krasnočková s jedenácti a Pindrochová s deseti body.

Ivo Vymětalík