V sobotu a neděli se hraje v Táboře a v sobotu 28. března případně pak ještě jednou v Tuhnicích. Po víkendu ovšem všichni věří, že v této sezoně se do tuhnické haly už na ligový basketbal nepůjde.

Sobotní výhru 78:69 režírovala hlavně rozehrávačka karlovarské Lokomotivy Blanka Sedláčková, s 19 body a 4 doskoky nejlepší v zápase. Nedělní vítězství 72:62, pro změnu dorostenka Alena Hanušová, dala 20 plus 7 doskoků a valitida 32.

„Určitě je důležité, že jsme vyhráli první zápas. Je to pro nás posílení sebevědomí. Když se podaří i zítra, s výsledkem 2:0 se nám v Táboře bude hrát líp,“ říkala po prvním zápase Sedláčková. Série ale zdaleka ještě není rozhodnutá, Tábor dokázal, že se nemíní vzdát lehce a nyní má k dispozici domácí prostředí.

„Jestli můžeme třikrát vyhrát? Hloupá otázka. V ženském basketu je možné všechno a my se určitě nevzdáme a doma budeme bojovat,“ vzkázala po nedělním duelu Jana Klečková, táborská trenérka a bývalá ligová hráčka (mj. Blex Dermacol Karlovy Vary). Ostatně v týmu má zkušené hráčky, v Blexu hrávala i Petra Mlejnková (v neděli slavící 35! narozeniny) a nedávno v Lokomotivě Miroslava Vodrážková. Všechny tak mají motivaci navíc.

Proto bylo nesmírně důležité vyhrát první zápasy. „Chtěli jsme obě utkání vyhrát, a to se nám podařilo. Nyní celou týdenní přípravu podřídíme třetímu zápasu, pokusíme se jej vyhrát a sérii tak ukončit,“ plánuje karlovarský kouč Jiří Bárta. Zdaleka se to nemusí podařit. „Ukázalo se, že obě družstvay jsou vyrovnané. Navíc v domácím prostředí bude favoritem Tábor,“ dobře ví karlovarský lodivod.

Ivo Vymětalík