V 8. kole ŽBL by měly basketbalistky karlovarské Lokomotivy navázat na výhru z Tábora a opět naplno bodovat. Ve své hale hostí v sobotu od 17.30 hodin tým Basket Slovanka.

Ještě minulou sezonu se Slovanka Tábor vrátila k původnímu názvu Basket Slovanka a hraje v městské hale v Kralupech nad Vltavou. Slovanka se v roce 2005 stěhovala z Kralup do Chomutova, kde vydržela sezonu a přesunula se do Tábora, nyní se vrací opět do Kralup.

Posilami před sezonou byly Šípová z Peček, která absolvovala ME 20 a patřila k nejlepším hráčkám týmu, a Vacková z Trutnova. Obě patří k vyšším hráčkám jak pod koš, tak na pozici vyššího křídla. Dále to jsou Novotná, Pokorná a Faflíková, všechny z BLC Sparta, a Rákosníková z ČZU, ale hrála 1.ligu za Kralupy.

Karlovarský trenér Jiří Bárta soupeře dokonale zná, několikrát jej sledoval. „Je to ambiciózní družstvo, které má ve svém středu dvě zkušené hráčky. Je to na křídle Pospíšilová a na rozehrávce Nezdařilová. Hrají aktivní, až agresivní basketbal, s velmi dobrou aktivní obranou,“ odtajňuje Bárta své poznatky.

Podle Bárty bude záležet, jak se jeho svěřenky vyrovnají s hrou dvou výše jmenovaných. „Budeme vycházet z dobré obrany, v útoku se snahou o přehrávání v podkošovém prostoru. Určitě to bude vyrovnaný zápas.“

Tomu odpovídají dosavadní výsledky a postavení v tabulce, Lokomotiva vyhrála se Spartou a v Táboře a je sedmá, Slovanka v Táboře a se Strakonicemi a je o skóre osmá. To ale pro karlovarské družstvo určitě není parketa, jakou by si představovalo. „Máme nové družstvo a to potřebuje určitý čas, aby pochopilo filozofii trenéra a systému, jakým se hraje. Přesto jsem přesvědčen, že výsledky jdou nahoru, hra se zlepšuje, a to hlavně v domácím prostředí.“

Malou komplikací může být únava, Karlovaračky během minulého týdne hrály čtyři zápasy plus patnáctihodinové cesty vlakem na Slovensko a zpátky. „Myslel jsem na to. Proto hráčky dostaly dva dny volno a čtyři dny se připravujeme na další zápas. To by trénovaným basketbalistkám mělo stačit,“ dodává Jiří Bárta.

Utkání 8. kola ŽBL Lokomotiva Karlovy Vary – Basket Slovanka se hraje v sobotu od 17.30 hodin v tuhnické hale. Rozhodčími budou Jiří Smetana (Plzeň), David Heinrich (Praha) a komisařem ČBF Jiří Zemánek (Cheb).

Ivo Vymětalík

Ostatní zápasy:
Valosun Brno – Trutnov
USK Praha – Sparta Praha
Hradec Králové – Gambrinus Brno
Tábor – Strakonice