V rámci třetího kola základní části ženské basketbalové ligy se ve středu 7. října úderem 18. hodiny představí hráčky karlovarské Lokomotivy na palubovce sportovní haly Starz v utkání s družstvem BK Czech coal Aldast Strakonice. A opět je nečeká nic lehkého. V uplynulé sezoně totiž nedokázaly Karlovaračky ani jednou na jihu Čech dosáhnout na vítězství. „Domácí prostředí určitě bude výhodou pro Strakonice, ale my tam jedeme vyhrát,“ vzkazuje do Strakonic karlovarský trenér Tomáš Veselý.

V posledním vzájemném utkání si Strakonice v rámci letní přípravy odvezly zpátky z lázeňského města vítězství v poměru 57:75. To však Lokomotivě chybělo několik zraněných hráček.

Teď ale bude jiná situace. Do utkání naskočí po uzdravené Borecké i Sedláčková. „V tomto utkání však budou šance obou družstev vyrovnané. Myslím si, že to bude tak padesát na padesát. Do zápasu už naskočí uzdravená Sedláčková, čímž posílí naše družstvo o jednu hráčku do pole, takže pro nás je to opět o trochu veselejší,“ zamyslel se Veselý.

Tomu také karlovarský lodivod přizpůsobil herní taktiku, která by měla Karlovaračkám přinést vytouženou výhru. „Už jsme zhlédli utkání Strakonic na videu, takže víme, jak se máme připravit,“ dodal tajemně kouč.

Sázet tak bude hlavně na výkon Američanky De Haven. Ta po skvělé úvodní čtvrtině proti Friscu Brno dohrála duel v útlumu. „Měli jsme dlouhosáhlý rozhovor, ve kterém jsme si určitě věci vyříkali, takže pevně věřím, že to bude z její strany lepší,“ míní Veselý.

I on však dobře ví, že od jejího výkonu se bude odvíjet průběh na hřišti. „Samozřejmě post rozehrávačky je prioritou pro každé družstvo. Pokud právě rozehrávačka hraje dobře, tak hraje dobře i družstvo,“ narážel Veselý na post Američanky.

Po duelu ve Strakonicích pak čeká hráčky z města minerálních pramenů pauza. „Ve čtvrtek a pátek mají hráčky naordinováno volno, v sobotu a v neděli pak budeme dobíjet v tréninkových jednotkách basketbalové baterie, proto chceme dnes na palubovce ve Strakonicích uspět,“ podotkl Veselý.