Až na druhý pokus využily basketbalistky karlovarské Lokomotivy basketbalový mečbol. V domácím prostředí si poradily s družstvem Strakonic v poměru 68:54.

Dvě kola před koncem nadstavbové části skupiny A2 Ženské basketbalové ligy tak rozhodly o svém prvenství v této skupině. „Výhrou proti Strakonicím jsme stvrdili naše vítězství v nadstavbové skupině. Ve čtvrtfinále play off se tak střetneme s družstvem Slovanky Mladá Boleslav. Musíme však konstatovat, že vítězný druhý pokus se rodil poměrně těžce a hodně bolel,“ vysvětloval generální manažer Lokomotivy Roman Maleček.

Karlovaračky dnes čeká předposlední duel skupiny A2 na palubovce VŠ Praha. Začátek tohoto utkání je v 15.30 hodin.

Favoritem zápasu je podle papírových předpokladů karlovarská Lokomotiva. „Chceme dát šanci všem hráčkám, to znamená, že pokud nás bude deset, tak rozdělíme družstvo na dvě pětky. Do hry se tak zapojí například Važanová či Kučerová, která by pro nás mohla být v play off platnou hráčkou,“ podotkl k utkání s VŠ Praha trenér Lokomotivy Tomáš Veselý.

Po strastiplné basketbalové cestě se Lokomotiva navrátila mezi ligovou smetánku. „Po neúspěšném konci loňské ligové soutěže jsme se i s o třetinu menším rozpočtem dokázali vrátit mezi týmy, které u nás tvrdí ženskou basketbalovou kvalitu,“ liboval si Maleček.

Hráčkám karlovarského družstva se tak otevřely nové basketbalové obzory.

„Pro ten ještě větší kvalitativní krůček, super úspěšné završení letošní sezony, nám však zbývá ještě odehrát dvě zbývající utkání základní části ligy, ve kterých se již budeme připravovat na vlastně úplně první play off, kde budeme chtít zkusit poprvé prolomit brány čtvrtfinále. Dá–li pak basketbalový pánbůh, můžeme bojovat i o medaili, to ale budeme muset porazit v cestě nám stojící a v letošní sezoně excelentně hrající mladoboleslavskou Slovanku. Svěřenkyně trenérů Veselého a Zdeňka tak budou muset překonat samy sebe a dopředu avizujeme i potřebu šestého hráče, což znamená velkou podporu karlovarských fanoušků, jelikož to holky budou notně potřebovat,“ míní Maleček.