Karlovarský kouč Tomáš Veselý měl před utkáním smělé plány. Navíc mohl počítat se službami uzdravené Sedláčkové. „Jedeme si pro vítězství,“ vzkazoval do jižních Čech.

Jenže realita byla zcela jiná a Strakonice si po taktickém výkonu připsaly na své konto první domácí vítězství. Ale pozor, výhra Strakonic se narodila lehce.

„Nezachytili jsme začátek utkání, a domácí družstvo si vytvořilo desetibodový náskok, i přesto naše hráčky bojovaly. Bohužel jsme nedokázali využít ani ty největší tutovky,“ smutnil karlovarský kouč Tomáš Veselý.

Karlovarské družstvo totiž postupem času pomalu ale jistě ukrajovalo ze strakonického náskoku jeden bod za druhým. V závěru třetí čtvrtiny dokonce před snížily náskok Strakonic na pouhý bod. Ale pak na program basketbalového večera přišel jak se později ukázalo zlomový moment. Jaký? Zároveň se závěrečným klaksonem se totiž blýskla šťastnou trojkou domácí Pilátová.

„Byla to škoda, jelikož jsme ve druhém poločase značně zlepšili naši hru, hráli jsem velmi dobře v obraně. Tímto jsme však dostali Strakonice zpět do zápasu. V závěrečné čtvrtině jsme pak museli hru otevřít, a hrát vabank,“ podotkl Veselý.

Hráčky z lázeňského města si tak na své konto připsaly druhou porážku v řadě.

„V prvním poločase si na své konto připsala tři fauly naše rozehrávačka Kyle DeHaven, ale dva fauly si rozhodčí vymysleli, proto jsme ji museli stáhnout a narychlo tak museli v sestavě experimentovat, když se na střed posunula Sedláčková, to vše se pak promítlo i do samotnného utkání,“ zlobil se Veselý, pro kterého tento moment hrál velkou roli.

„Sedláčková ač se snažila zdaleka to nebyla ona. hrála na padesát procent,“ pokračoval Veselý.

I přes porážku hráčky z lázní předvedly bojovný výkon. „Určitě jsme hodně zklamaný, ale musíme jet dál. Teď nás čeká v sobotu a v něděli trénink a ve středu pak ligové utkání s Hradcem,“ nastínil nejbližší program karlovarského týmu Veselý.

Czech Aldast Strakonice 71
BK Lokomotiva K. Vary 62

Body: Reisingerová 17, Stará 15, Musilová 14, Johnová 7, Podskalská 6, Baláková 5, Zmeková 4, Pilátová 3 – Větrovcová 22, Borecká 13, Eisnerová 12, Houdková 11, De Haven 2, Sedláčková 2. Po čtvrtinách: 21:11, 41:30, 54:50, 71:62. Fauly: 21:17. TH: 24/14:18/12. Trojky: 15/5:10/4. Rozhodčí: Jedlička, Komprs. Diváci: 100. Nejlepší hráčka: Stará (Strakonice).

BK Loko K. Vary: DeHaven, Borecká, Sedláčková, Eisnerová, Větrovcová, Houdková, Ondráčková, Stehlíková.